Ex-partner späť:

Partner snov - ako ho nájsť, udržať si ho alebo ho získať naspäť!

Ako získať naspäť ex-partnera?

Partner snov - ako ho nájsť, udržať si ho alebo ho získať naspäť.

Šťastný vzťah? Nie je to ako v rozprávke, alebo vo filmoch… no mnohí z nás to môžu dosiahnuť. Je to možné!

Každý určite pozná koniec všetkých rozprávok: "..a žili šťastne, až pokým neumreli!" Alebo si zoberme príbehy v romantických filmoch: V mnohých príbehoch sú zobrazení dvaja ľudia: Milujú jeden druhého, a aj keď prídu nejaké problémy, pokúsia sa ich spoločne vyriešiť. Koniec dobrý, všetko dobré! Pobozkajú sa, zoberú sa a žijú spolu šťastne už naveky…

Žiaľ, mnohí ľudia naozaj veria tomu, že keď stretnú alebo nájdu svoju veľkú lásku, že tento stav vydrží bez osobného úsilia po celý život, presne ako v rozprávke! To však nie je pravda! Skutočnosť je taká, že ak chcete mať šťastný vzťah, musíte pre to niečo aj urobiť. Všetko sa neustále mení, vy a váš partner, a dokonca aj podmienky, v ktorých žijete sa menia tiež! To znamená, že musíte seba a váš vzťah vždy niečomu prispôsobovať a rozvíjať sa! Keď si chcete udržať svojho partnera alebo keď chcete svojho ex-partnera získať naspäť, musíte byť pripravení vždy začínať odznova, reagovať inak! Musíte vedieť vniesť do vzťahu novú energiu, musíte byť pripravení prinášať obete, odpustenie, túžbu a samozrejme, nechať otvorené dvere pre lásku. Zdá sa vám to veľa? Áno, je to veľa. No na to, aby bolo možné zažiť niečo nezvyčajné, treba vynaložiť relevantné úsilie. Univerzálne zákony fungujú všade. Vaša energia, angažovanosť a láska sú elementmi, vďaka ktorým veci rastú a prekvitajú.

Každý človek je schopný vytvoriť niečo pekné! Nehovorím o nejakých špičkových umelcoch a vedcoch, ale aj o vás, o čitateľovi tejto webovej stránky a tejto knihy.

Tvorí aj ten, kto chce získať späť svojho ex-partnera alebo si ho chce udržať ešte predtým, ako príde k rozchodu!

Predstavte si, že ste dostali vašu vysnívanú prácu. Je prvý, a tým pádom vzrušujúci deň v práci, a takto by ste si pomysleli: "Ach, áno, teraz je už všetko perfektné, dosiahol/dosiahla som to, čo som vždy chcel/a, a odteraz sa už viac nepotrebujem snažiť, len sa budem viesť...!" To by bolo smiešne! Takto samozrejme, že nie! Pravdepodobne si budete myslieť: "Som veľmi vďačný za túto príležitosť, a urobím to najlepšie, čo bude v mojich silách!" Áno, presne tak, urobíte to najlepšie, čo je vo vašich silách, pretože to je práve to, čo robí váš vzťah s vaším priateľom / vašou priateľkou šťastným.

Urobiť to najlepšie, ale neznamená, že bude všetko perfektné! My všetci sme ľudia a každý deň robíme veľa chýb. Je to prirodzené, a dokonca aj normálne. Problém nie je v tom, ak niekto urobí chybu, ale v tom, ak sa nebude snažiť túto chybu napraviť. Nemusíme sa báť urobiť nejakú chybu, a následne sa potom za to partnerovi ospravedlniť. Povedať: "Je mi to ľúto”, znamená obetovať svoju osobnú dôležitosť pre niečo vyššie - na nastolenie opätovnej harmónie v našom vzťahu! Je dôležité si len uvedomiť, prečo robíme niektoré veci alebo prečo ich vykonávame. Máme strach z toho, že budeme sami? Sme podráždení, pretože sa obávame o svoju prácu a nezvládame tú obrovskú záťaž, a všetku frustráciu si vylejeme na našom partnerovi? Spoznať, resp. byť si vedomí toho, prečo niečo robíme alebo hovoríme, je už polovičná cesta k zlepšeniu! Musíme byť iba v rámci našej vlastnej seba-analýzy úprimní sami k sebe!

Ex-partner späť:

Partner snov - ako ho nájsť, udržať si ho alebo ho získať naspäť.

Samozrejme, že peniaze a výborný vzhľad zohrávajú tiež dôležitú úlohu. Ale častokrát to býva zle pochopené! Mať veľa peňazí neznamená byť milionárom! A ešte horšie je chváliť sa peniazmi, hrať sa na "niekoho", a vychvaľovať sa, "čo by sme všetko chceli". Keď budete niečo len hrať alebo predstierať, tak oslníte, resp. očaríte tým niekoho, avšak nebude to žiadna veľká láska. Mať veľa peňazí neznamená tiež pracovať od rána do večera a v konečnom dôsledku nemať žiadny čas si to všetko aj užiť! Tak sa stanete len otrokom peňazí! Podobné je to aj s dobrým vzhľadom. Nemali by ste sa vyhladovať až na kosť alebo stráviť každý deň vo fitness centre! Jeden extrém vedie k druhému extrému! Príliš veľa pohybu vo fitness centre vedie k zdravotným problémom a k nič nerobeniu s depresiami. Presne tak, ako aj príliš veľa práce a tak ďalej. Zlatá stredná cesta je tá najsprávnejšia cesta! Robte všetko to, čo chcete robiť, ale s chuťou a radosťou. Robte to tak, že to bude v súlade s vašou vlastnou prirodzenosťou a vašim typom človeka. Napríklad, ak má niekto veľkú nadváhu, nemal by sa tento dotyčný alebo táto dotyčná zrazu pokúšať zabehnúť maratón, skončilo by sa to totiž veľkým sklamaním. Avšak, keby dotyčný alebo dotyčná namiesto toho vyskúšali jogu a pilates, mohlo by sa to veľmi dobre podariť! Nejde o to, stať sa za pár týždňov dobre vyzerajúcim milionárom, ide o to, aby sa človek jednoducho zlepšil! Nie ste spokojní so svojím platom v práci?! Potom sa ďalej zdokonaľujte v odbore, ktorý vás baví a robíte ho s radosťou, a pri ktorom zabúdate na čas! Úspech na seba nenechá dlho čakať!

Ak vo vašom vzťahu stojíte pred nejakým problémom a chcete získať vášho ex-partnera naspäť, musíte si sami sebe položiť základnú otázku, ktoré konanie / nekonanie z vašej strany, mohlo daný problém spôsobiť. Ak ste schopní rozpoznať a zhodnotiť váš spôsob života, svoj charakter a svoje slabé stránky, budete mať tiež možnosť ich kvôli vášmu vzťahu zmeniť. Ale keď sa pozeráte len na chyby svojho partnera alebo ostatných, ktorý mohli spôsobiť túto situáciu, potom zostanete stáť stále na tom istom mieste a následne viac nebudete schopný sa pohnúť z miesta. Takže sa situácia vo vašom vzťahu bude len a len zhoršovať a nakoniec príde k rozchodu.

Ak je už vášmu partnerstvu koniec, potom si tieto problémy prenesiete aj do iného vzťahu. Podľa mnohých výskumov, máme tendenciu priťahovať podobných partnerov, a tiež mať potom v takomto vzťahu podobné problémy. To by potom opäť znamenalo: Vyskytnú sa problémy, vy zotrvávate voči vášmu priateľovi / vašej priateľke tvrdohlavá/ý a stále viac trváte na svojich názoroch! Nakoniec sa rozhodnete žiť oddelene, a tak znovu dôjde k ukončeniu vášho vzťahu a k rozchodu.
Ak chcete zistiť príčinu nejakého problému, nachádzate sa už na polovičnej ceste k tomu, ako to vyriešiť! Osobná zmena je jediný spôsob, ako si dokážete udržať vzťah, či získať svojho ex-partnera naspäť!

Takže teraz nastal ten správny čas, aby ste uskutočnili vašu osobnú očistu! Na to, aby ste ju vykonali správne, budete potrebovať pero a odvahu byť úprimný a otvorený sám k sebe. Prosím, buďte pri tom racionálny, neobviňujte sa príliš, veď nie ste žiadny zločinec, a toto nemá byť súd! Ste jednoducho len osoba, ktorá chce nájsť príčinu svojich problémov a chce sa pohnúť ďalej, a poprípade tým chcete zabrániť rozchodu. A preto sa musíte zbaviť vecí, ktoré vás brzdia.
Prosím, nakreslite si na papier nasledujúcu tabuľku a vyplňte ju tak presne, ako je to len možné. Najskôr vyplňte stredný stĺpec. Potom si predstavte, že problém má váš blízky priateľ a vy ste ten, kto dáva niekoľko rád pri riešení jeho problémov. Potom vyplňte tretí stĺpec. Táto tabuľka slúži len pre vašu vlastnú informáciu, nikto iný okrem vás to nebude vidieť. Pokúste sa nájsť inšpiráciu v dvoch nižšie uvedených príkladoch. Prvým z nich je príklad existujúceho vzťahu, ten druhý príklad je vzťah, ktorý sa už skončil. Ak chceme obnoviť vzťah s naším ex-partnerom, nesmieme sa báť vynaložiť akékoľvek úsilie!

Analýza vzťahu: Príklad 1


Miesto pravdepodobného pôvodu problému:

Moje poznámky-ako vidím situáciu z môjho uhla pohľadu:

Môj komentár, alebo ako môžem zmeniť problém/ako môžem zlepšiť situáciu:


Rodina

Vzťah medzi rodičmi, s akými problémami ste boli konfrontovaní?
Rodičia sú takmer 40 rokov manželia a stále ľúbia jeden druhého. Mama je dominantná a často sa s otcom háda. On je skôr introvert, niekedy sa pred ňou robí, že nepočul, čo mu predtým povedala.
Vzťah medzi mojou matkou a mnou
Otvorený a vynikajúci
Vzťah medzi mojím otcom a mnou
Neutrálny, nerozprávame sa spolu veľa
Nejaká iná situácia v rodine (vzťahy s nevlastnými rodičmi?)
Nie
Moje detstvo
Vo všeobecnosti celkom dobré, čo však považujem za škodu je to, že moji rodičia ma nepodporovali v tom, aby som vyskúšal/a niečo nové a stal/a som sa sebavedomejším/sebavedomejšou. To je dôvod, prečo som nezrealizoval/a veľa z mojich snov, pretože som sa cítil/a neistý/á, na to, aby som to vykonal/a.
Keďže teraz som už dospelý/á, môžem zrealizovať moje sny.

Predchádzajúce vzťahy

Vzťah s V….
Stručne povedané, nemali sme veľa spoločného, ​​koniec prišiel ešte skôr, ako sme sa vôbec stihli zblížiť.
Nemám rád/a takéto vzťahy, potrebujem partnera/partnerku, ktorý/á by bol/a aj mojím priateľom / priateľkou.
Vzťah s ……………
Vzťah s ……………
Vzťah s ……………

Súčasný vzťah (alebo dôležitý vzťah)

Čo sa vám páči na vašom partnerovi, aké vlastnosti máte na ňom radi?
Pokoj, stabilita a sila, láska ku mne a k deťom.
Čo nemáte radi na vašom partnerovi, čo ovplyvňuje aj jeho vlastnosti?
Nikdy so mnou nehovorí sám od seba ako prvý, vždy sa ho musím začať pýtať ja!
V skutočnosti, toľkokrát je to aj moja chyba, že dávam svoju hrdosť stranou a idem jednoducho za ním a hovorím s ním.
Aké vlastnosti prevažujú - dobré, alebo zlé?
V každom prípade, dobré!
Aké sú vaše najlepšie vlastnosti, ktoré dávate do vzťahu?
Jasné a úprimné pocity voči mojej rodine. Vždy urobiť len to najlepšie, čo je v mojich silách.
Aké sú vaše najhoršie vlastnosti, ktoré dávate do vzťahu?
Moje sťažovanie sa na maličkosti!
Prestaň žobroniť o pozornosť! Buď silný! Rob veci, bez toho, aby si niečo očakávala naspäť…
Aké vlastnosti prevažujú, dobré alebo zlé?
Myslím, že tie dobré!
Aký je spôsob komunikácie medzi vami a vaším partnerom.
Ohodnoťte ju od 1-5 (pričom 1 predstavuje to najlepšie a 5 to najhoršie)
Napríklad: Láskyplná? Priateľská? Plná dôvery? Musíte dopredu premýšľať o tom, kedy čo povedať? Rozprávate sa, iba keď je to nevyhnutné?
2- Otvorene zdieľame naše pocity a hovoríme o nich, ale niekedy je tak zaneprázdnený, že na to neexistuje žiadny priestor.
Mala by som sa s ním rozprávať bez toho, aby som mu robila nejaké výčitky!
Hádky vo vzťahu- čo je hlavnou témou týchto sporov?
Myslím si, že sa dosť často hádame kvôli nepodstatným a nedôležitým veciam. Myslím si, že nehovoríme nič, čo by mohlo druhému spôsobiť bolesť a zraniť ho, nehovoríme žiadne neúctivé výroky alebo urážky!
Ak skutočne ide len o maličkosti, nepodstatné a nedôležité veci, v tom prípade by som mala nájsť ten skutočný dôvod, ktorý ma naozaj rozhnevá v danej situácii!
Predstavte si, že vás chce váš partner teraz veľmi pozorne počúvať a on/ona je ochotný/á zmeniť sa! Čo by ste mu/jej na to povedali?
Prosím, buď tu viac s našou rodinou a pre náš rodinný život. Poľav trošku v práci a prosím, obmedz trošku svoj čas na počítači a na telefóne. Pre nás všetkých existujú naozaj aj dôležitejšie veci.
Mala by som sa pokúsiť pripraviť viac aktivít pre celú rodinu. Som si istá, že nebude mať nič proti tomu.
Teraz si predstavte, že ste na mieste vášho partnera, pokúste sa ho/ju brániť a popíšte svoj pohľad na vec.
Robím už to najlepšie, čo viem. Mám veľa práce, taká je momentálne moja pozícia. Mám ale veľmi rád moju prácu, môžem sa v nej veľa naučiť, táto práca je súčasťou nášho života, vďaka nej máme dosť peňazí, a môžeme robiť to, čo chceme, a to, čo nás baví!
K týmto dvom stranám nemôžem nič povedať, pretože obe strany majú pravdu!

Keď ste s touto tabuľkou hotoví, odložte ju a pozrite sa na ňu znovu až na druhý deň! Ak chcete zlepšiť váš vzťah a chcete vedieť a rozpoznať chyby, ktoré sa v ňom nachádzajú, tak potom máte určite k dispozícii veľa materiálu na premýšľanie. Určite sa pýtate: "Prečo by som sa ja mal/a zmeniť?" Odpoveď znie: "Pretože vy ste ten / tá, ktorý / ktorá by chcel/a mať šťastný vzťah s priateľkou / priateľom!" Keď urobíte prvý krok k vášmu partnerovi vy, ďalší krok urobí potom váš partner smerom ku vám! Takže jedno vedie k druhému. Chcete predsa získať svojho ex-partnera naspäť, alebo?! Pokúste sa teraz odpovedať na niekoľko otázok:

Existuje tu nejaká podobnosť medzi mojím vlastným vzťahom a vzťahom mojich rodičov (Je moje správanie vo vzťahu podobné ako u mojej matky / môjho otca)? Ako ovplyvňuje správanie mojej matky, správanie môjho otca a naopak? Ak tu existujú isté podobnosti, sú pre môj vzťah dobré alebo zlé? Mali všetky moje doterajšie vzťahy a ex-partneri spolu niečo spoločné? Môžem podľa toho rozpoznať určitý vzor správania sa, čo sa týka komunikácie medzi mojím ex-partnerom a mnou? Naozaj sa musím správať takto, ako sa správam?

Ako získať naspäť ex-partnera

Prečo som si taký/á istý/á tým, že moje názory sú lepšie? Je tu pre mňa aj možnosť, že som sa správal/a lepšie? Je pre mňa dôležité vedieť, či sú spolu šťastné ostatné páry (v susedstve, v rodine alebo medzi priateľmi)? Ako spolu navzájom vychádzajú? Akú majú oni filozofiu, ako sa správajú?

Osobná skúsenosť:

Môj recept na šťastný vzťah, ako môžete svoju ženu/svojho muža milovať ešte viac, ako vo váš svadobný deň.

Nebudem vám tu rozprávať žiadny príbeh o dvoch perfektných ľuďoch, ktorí nemajú žiadne chyby a vždy vedia, čo treba urobiť. Sme skôr dvaja ľudia, ktorí sú ochotní počúvať, niečo zmeniť, a niekedy aj povedať "Je mi to ľúto"! Som presvedčená o tom, že ani "pravá láska" ako z rozprávky, alebo to, že si myslíte, že ste našli svoju "spriaznenú dušu", nie je ešte dostatočná záruka na šťastný a dobrý život!

Samozrejme, je veľmi dôležité aj to, že v láske k vášmu partnerovi zapracuje aj chémia! Ale ak je to jediný základ vo vašom vzťahu, tak potom budete veľmi rýchlo konfrontovaní s mnohými problémami. Potom by sa on/ona mohol/mohla pomerne rýchlo stať ex-partnerom!

Môj vzťah sa začal ako priateľstvo. Rozdiel medzi romantikou a priateľstvom je v tom, že v priateľstve môžete ukázať nielen tie krásne a dobré vlastnosti, ale môžete byť tými, ktorými v skutočnosti aj ste a vyjadriť to, čo naozaj cítite! Máte možnosť byť voľní, je to sloboda na oboch stranách. Priateľstvo mi tiež pomohlo odhaliť slabé stránky môjho manžela, bez toho, aby som bola z toho podráždená a nahnevaná, naopak, bolo to tak pre mňa v poriadku...

Keď sa človek žení alebo vydáva, tak je to samozrejme spojené s mnohými romantickými predstavami, napríklad: “On sa zmení, len z lásky ku mne"... "Ak ma naozaj miluje, tak mi to aj dokáže, a ak vie, čo chcem a čo si myslím, aj bez toho, aby som to vyslovila, to je potom naozajstná láska!”... Po určitých trápeniach som zistila, že tieto myšlienky nezodpovedajú realite. Môj partner bol vždy pre mňa muž, s ktorým budem po zvyšok môjho života. Takže, aby som mohla fungovať v našom vzťahu v láske a harmónii, moje myšlienky a moje činy sa museli rýchlo zmeniť! Uvedomila som si, že v mojom romantickom pohľade na vzťah chýbal rešpekt! Očakávať od druhého, aby sa správal podľa mojich predstáv nie je sloboda, ale otroctvo! Môj partner nie je predsa môj pes! Je to slobodný človek a môže robiť to, čo považuje za správne, on nepotrebuje nikoho počúvať! Môže jednoducho povedať: "Tak a je koniec, rozídeme sa, mám toho dosť!”

Mojím ďalším krokom bolo, tieto nové poznatky a skutočnosti uviesť do praxe. Môj manžel chcel vždy cestovať, navštíviť nové miesta. Zrazu dostal príležitosť ísť do Číny na niekoľko mesiacov. Bezo mňa! Moje srdce bolo zlomené! Milovala som ho tak veľmi, že som nechcela byť jediný deň bez neho. Ale napriek všetkému som ho podporovala, nerobila som mu žiadne výčitky, a bez pocitu viny som ho nechala ísť, aj napriek tomu, že do určitej miery došlo k istému obmedzeniu nášho kontaktu! Po jeho odchode, a vďaka tomuto odlúčeniu, sa stali dve veci: 1. Získala som sebaúctu. 2. Môj manžel si po troch mesiacoch všimol, že nemôže bezo mňa byť a prišiel domov!

Niekedy sa sama seba pýtam, ako sa môžeme navzájom tak ľúbiť, keď sme takí odlišní. Môj životný štýl je založený na duchovnom skúmaní. Vždy ma zaujímalo, prečo som tu. Nestačí mi veriť, chcem to vedieť. Môj manžel je pragmatický, žije v materiálnom svete. Je zvedavý ako malé dieťa a vždy chce vedieť, ako a prečo veci fungujú. Je v tom naozaj dobrý, pretože poznaním podstaty veci je schopný chyby, ktoré sa vyskytnú, aj opraviť. Nejako sme sa pravdepodobne stretli kdesi uprostred, väčšinu vecí robíme a preberáme spoločne, plánujeme našu spoločnú budúcnosť, cestujeme, veľa sa smejeme a radi vtipkujeme. To sú charakteristické vlastnosti nášho partnerstva!

Na to, aby sa vzťah dvoch ľudí dostal na skvelú úroveň, je potrebná snaha a pozornosť oboch partnerov. Avšak mať šťastný vzťah s dvoma malými deťmi, je vyšší level. Celá pozornosť je zameraná na deti. To je v našom manželstve skúška pre nás oboch. Obaja pociťujeme nedostatok súkromia, krásne chvíle, ktoré môžeme spolu mať, prežívame až vo chvíli, keď deti spia. A keď sa cítite príliš unavený, strácate záujem aj o intimitu. Bez dostatku spánku pracujem ako robot, ktorý vykonáva len tie základné veci, ktoré sú potrebné. Kvôli týmto okolnostiam, musí byť dôvod spoločnej existencie oveľa hlbší, ako len byť spolu, lebo sa máme radi. Ja mám základnú myšlienku nášho partnerstva vždy pred očami… môj dôvod, prečo je dobré byť spolu, spoločne rásť, a spoločne snívať…

Šťastné manželstvo má vždy aj nejaký hlbší dôvod, prečo vytrvať. Je to podobné ako v biznise, aj tam uspejete, keď sledujete určitý cieľ, víziu. Byť spolu len preto, že sa máme navzájom radi, ľúbime sa a cítime sa priťahovaní partnerom, nie je dostačujúce. Myslím si, že moje manželstvo je harmóniou dvoch skutočne odlišných duší, ale neustále učenie sa od a s partnerom je niečo neopísateľne krásne, čo by som nikdy nezažila, keby som zostala sama. Alebo by som sa jednoducho vzdala, pretože by to bolo pre mňa príliš únavné, a potom by som mala, rovnako ako mnoho ďalších, už len bývalého partnera!

Ex-partner späť: Šťastie v manželstve je ukryté oveľa viac v maličkostiach, ako vo veľkých činoch. Ide o to, každý deň mať pre seba navzájom niekoľko láskavých slov, zaujímať sa o to, ako sa dnes partner cíti, a prečo sa tak cíti. To znamená aj to, že je lepšie, zhlboka sa nadýchnuť a predýchať to, ak vás partner občas zraní, ako mu to vrátiť naspäť a ublížiť mu. Jednoducho je potrebné zostať kľudný a odpustiť. Láska je o tom priniesť partnerovi šálku čaju, keď sedí unavený na pohovke, alebo mu jednoducho upiecť jeho obľúbený koláč. Alebo nabrať odvahu a pokojne mu povedať, že sa vám nepáči to, ako sa práve voči vám správa, alebo to, čo vám robí.
Pre vzťah nie je vôbec dobré, neustále porovnávať to, kto urobil vo vzťahu pre toho druhého viac. Tak nezískate svojho bývalého partnera naspäť! Čo dávate a čo dostanete naspäť, je predsa voľný tok emócií. Vzťah nie je obchod, v ktorom predávame a nakupujeme a za všetko vždy musíme zaplatiť!

Samozrejme, že je ľahké tieto veci popísať, ale oveľa ťažšie je ich vykonať v reálnom živote, a to najmä vtedy, keď v sebe pociťujete zlosť alebo žiarlivosť. Nie je pre nás ľahké zmeniť svoje vzorce správania sa, ktorým sme boli naučení a používali sme ich niekoľko rokov. Vyžaduje si to prax a trpezlivosť, aby sme to dokázali uskutočniť a aj si to udržať.
Avšak odmenou za to je hlboký, intímny vzťah, priestor, ktorý máte pre seba, a keď budete potrebovať podporu a pomoc, nájdete ju práve tu! Takže šťastný vzťah môžete mať iba v tom prípade, že to nie je jediná vec, ktorú chcete v živote dosiahnuť. Vzťah by mal byť základom vášho života, kde obaja partneri môžu nájsť vzájomnú podporu, keď je potrebná, a kde je láska bezpečným prístavom pre obe strany. Vzťah nie je nejaká zábavná šou, ktorej úlohou je to, aby vás pobavila, partner nie je váš služobník, ktorý vám musí byť 24 hodín denne k dispozícii! Je to jednoducho spoločenstvo dvoch slobodných ľudí, ktorí sú schopní vychutnávať si vzájomné spolužitie, tešia sa a sú šťastní zo svojej slobody, bez toho, aby bojovali za svoje vlastné ego!

Môj partner ma opustil. Čo budem teraz robiť?

Táto situácia je veľmi deprimujúca. Po rozchode je tu zrazu prázdnota a veľká medzera. Na um prichádza mnoho myšlienok. Ale čas zahojí všetky rany. Zamerať správne pozornosť inam je najlepší liek. Využívajme vedomosti o tom, ako naša myseľ funguje. Naša myseľ je veľký rozprávač príbehov. Ona si vytvára svoj vlastný svet a tento svet nie je taký skutočný ako sa zdá. Ak nechceme v najbližších mesiacoch upadnúť do depresie, alebo sa zadusiť hnevom, musíme "kŕmiť" svoju myseľ vždy niečím produktívnym a pozitívnym. Tu sú niektoré návrhy, čo môžete urobiť:

 • Nájdite si na seba čas. Existuje mnoho spôsobov, ako si môžete užívať život bez záväzkov. Prečítajte si nejaké dobré a pozitívne knihy, sledujte a vychutnajte si filmy, ktoré sa vám naozaj páčia, jedzte to, čo vám chutí, môžete si nechať ostrihať vlasy a dať si urobiť nejaký nový účes, alebo si kúpiť nové šaty... Avšak celý deň ležať v posteli a prejedať sa, nepatrí k týmto aktivitám! Musí to byť niečo, čo vás vnútorne posilní a pozitívne motivuje a nie to, čo vás položí a oslabuje! Pretože v opačnom prípade sa budete znovu zaoberať len rozchodom s vaším ex-partnerom a následným "prerušením kontaktu“, to by vám určite neurobilo dobre a nijako by vám to nepomohlo!
 • Zmeňte niečo vo svojom živote. Urobte to, čo ste vždy chceli robiť, čo ste ale ešte nikdy neurobili, pretože sa to vášmu bývalému partnerovi nepáčilo ... Napríklad, plávanie, ktoré váš /vaša bývalý/á partner/ka nemal/a rád, takže ste s touto aktivitou prestali ... Alebo predajte nábytok, ktorý ste si kúpili spolu s bývalým partnerom a kúpte si jednoducho niečo nové, pretože váš život je odteraz iný a nový! ... Rozšírte si svoje obzory! Naučte sa nejaký nový jazyk, prihláste sa na kurz jogy alebo pilates, alebo uskutočnite expedíciu do Tibetu!
 • Stretávajte sa s novými ľuďmi, uzatvárajte nové priateľstvá, flirtujte !!! To ale ešte neznamená, že by ste si teraz mali začať nejaký nezmyselný posteľový románik iba kvôli tomu, aby ste si nalepili náplasť na vaše zlomené milované ego! Nebude to fungovať, a budete len ešte viac sklamaní! Je však dôležité, aby ste zostali otvorený, a práve aj vďaka novým priateľstvám budete pôsobiť zaujímavejšie, ako keby ste váš čas strávili osamote. Predstavte si túto situáciu: Do kaviarne príde nejaký muž s 2 peknými ženami... Všetci sa na nich pozerajú a pýtajú sa: "Kto je to? Ako to, že má 2 ženy? Je to nejaký bohatý muž, alebo milionár?...". Ale, keď príde do kaviarne ten istý muž sám, nikto si ho ani nevšimne... Ide o to, že pôsobíte zaujímavejšie a zvýši sa vaša "trhová hodnota", ako keby ste išli do kina, reštaurácie alebo na nejakú výstavu sami! Váš bývalý partner sa bude tiež pýtať: "Ako je možné, že sa okolo neho / nej odzrazu točí toľko veľa nových žien / mužov?!" Naopak, keď budete svoj voľný čas tráviť osamote, budete vyzerať viac než nudne. Bez toho, aby ste urobili niečo extrémne! To však neznamená chodiť oslavovať do klubu každý víkend, to nie je zmyslom tejto veci! Znamená to, aktívne sa venovať svojim záujmom, a stretávať sa s novými známymi. Pokojne povedzte vašim novým známym, že ste ešte neprekonali váš rozchod s bývalým partnerom a nový vzťah by ste chceli začať veľmi pomaly a pozvoľna, najskôr ako priateľstvo. Tomu ktorému / tej ktorej, nejde len o "posteľ", to určite pochopí a s radosťou sa pôjde s vami niekam najesť, alebo si s vami zájde do kina…
 • Nájdite si niečo, čo radi robíte, niečo, pričom si poviete: "To mi naozaj pomáha!” Možno, že niečo nové, čo vám prinesie veľa zábavy (napr. korčuľovanie), alebo sa naučte hrať na nejaký hudobný nástroj, alebo urobte to, čo ste vždy obdivovali, ale nemali ste dostatok odvahy, aby ste to vyskúšali (napr. potápanie). Alebo možno práve teraz nastal ten správny čas na osvojenie si nového vzdelania, aby ste si tým zvýšili svoje vedomosti. Nezáleží na tom, čo robíte, ale dôležité je to, že s tým začnete, buďte aktívni a naštartujte sa! Urobte to pre seba. Zároveň vám to prinesie niečo pozitívne, pretože ak budete neustále myslieť len na vášho bývalého partnera, tak potom dosiahnete pravý opak! Takže dosť…
 • Analyzujte váš vzťah, aký bol. Tak pozitívne, ako aj negatívne aspekty! Toto však môžete vykonávať až vo chvíľach, keď máte dobrú náladu, cítite pokoj a ste silný/á. Inak to nebude mať požadovaný efekt! Zo svojho predchádzajúceho vzťahu analyzujte nielen pozitívne, ale aj negatívne veci. Premýšľajte o tom, čo ste urobili zle, aby ste sa z toho poučili a prevzali zodpovednosť. Ľudia robia chyby, a vy ich môžete využiť vo svoj prospech, ak ste schopní sa z nich poučiť, a niečo vo svojom živote následne zmeniť. Ak si neurobíte takúto analýzu, tak hrozí nebezpečenstvo, že neskôr v novom vzťahu znova zopakujete rovnaké chyby! Potom sa znova stane to isté, a medzi vami a vaším priateľom / vašou priateľkou následne dôjde k rozchodu.

Môj partner ma opustil. Chcem ho / ju naspäť. Čo mám urobiť?

Toto je naozaj obtiažna situácia. Na jednej strane vás partner opustil, pretože nenachádzal/a už viac žiadne východisko z vašich vzťahových problémov. Pravdepodobne ste tiež nereagovali na jeho/ jej signály, ktorými vám chcel/a oznámiť, že niečo nie je v poriadku. Takže je momentálne presvedčený/á, že váš vzťah už nemá žiadny zmysel a naozaj už s vami nechce byť. Neexistuje žiadna overená metóda, ktorá vám ju/ho dokáže naisto vrátiť naspäť. Ale môžete sa o to pokúsiť... ak ste si na 100 % istí tým, že váš/vaša bývalý/á je ten správny človek, s ktorým chcete stráviť celý svoj život! Avšak, predtým ako sa o to pokúsite, položte si tieto otázky: "Prečo chcem môjho priateľa / moju priateľku naspäť?" S cieľom zaplniť prázdnotu? Za účelom vybudovania mojej sebadôvery? Alebo, aby som bol/a s ním/s ňou, pretože ho/ju ľúbim? .... A prečo ho/ ju vlastne ľúbim? ...
Získať si naspäť bývalého partnera/bývalú partnerku stojí za to a má cenu iba vtedy, ak to má nejaký hlbší dôvod alebo hlbší motív, aby ste to urobili!

Skúste niektorú z nasledujúcich možností:

 • Povedzte mu/ jej, že akceptujete jeho/jej rozhodnutie. Navrhnite priateľstvo a jasne dajte najavo, že sa na vás môže kedykoľvek obrátiť, ak niečo bude potrebovať.
 • Nevysvetľujte a neobhajujte svoje dôvody a svoj pohľad na rozchod, to celú situáciu len zhorší. Čím viac budete presviedčať, tým viac dosiahnete opačný efekt.
 • Neproste partnera, aby sa vrátil ani nesľubujte, že všetko bude inak! Váš/a bývalý/á partner/ka vám aj tak nebude veriť! Najskôr sa zmeňte tak, aby to bývalý partner mohol zažiť a nechajte ho/ju, aby si na zmenu urobil/a vlastný názor!
 • Neurážajte ani neobťažujte bývalého/bývalú partnera/ku cez SMS-ky, telefonáty, správy alebo na sociálnych sieťach. Doprajte mu/jej čas o všetkom a o vašom rozchode popremýšľať.
 • Nevymažte si žiadne kontakty na bývalého/bývalú partnera/ku. Možno neskôr nebudete mať žiadnu inú možnosť, ako ich získať naspäť.
 • Začnite s niečím pozitívnym pre seba (nejaký kurz, ktorý zvýši vaše schopnosti a zručnosti alebo to, čo radi robíte). Alebo robte niečo pre druhých ľudí, zvieratá či ekológiu! Diskutujte o tom na sociálnych sieťach. To môže mať za následok jednak zlepšenie vášho života, ako aj zlepšenie názoru bývalého partnera na vás... Avšak mali by ste to robiť celým svojím srdcom, a nie iba preto, že chcete získať vášho/vašu bývalého/bývalú partnera/ku naspäť!
 • Snažte sa urobiť všetko pre to, aby ste sa dostali na pozitívnu cestu. Začnite s meditáciou, to vás upokojí a prinesie vám to radosť do života. Prečítajte si nejaké pozitívne a duchovné knižky, ktoré vás pozitívne motivujú. Zaiste vám to pomôže získať informácie pre váš ďalší rozvoj a budete sa cítiť oveľa lepšie! Nájdete si knihy o vzťahoch a komunikácii zameranej na riešenie problémov, čím si môžete zlepšiť svoje zručnosti a zvýšiť možnosť úspechu vo vašom snažení.

Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote a neviete, ako ďalej? Nechajte si vypracovať bezplatnú predanalýzu a začnite ešte dnes vylepšovať ihneď váš vzťah, komunikáciu a sebavedomie!

© Daghan-Malenky GmbH / Autorka Slávka Foto istockphoto.com / Anna Bryukhanova / Pavol Malenky / Preklad Monika

Preložené z nemeckého originálu: Ex Partner zurück
Kto hľadá, nájde!

Nenašli ste, čo ste hľadali? Pozývame vás na naše webové stránky.

Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote a neviete, ako ďalej? Ste práve teraz konfrontovaní s niečím, čo ste doteraz považovali za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chcete nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebujete vedieť odpovede na vaše otázky?

Ľúbostná mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na ľúbostnú mágiu a spájanie partnerov.

Nemilujeme, pretože nechápeme. Nechápeme, pretože nemilujeme.
Dvom je lepšie ako jednému, pretože majú odmenu za svoju námahu.
Biela mágia Logo

Daghan-Malenky GmbH
Marion Daghan-Malenky
Pavol Malenký
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar
Hessen, Nemecko
Mobil DE: +49 176 3542 7368


Mgr. Monika Slivová
Brezová 6
953 01 Zlaté Moravce
Slovensko
Mobil SK: +421 902 734 483