Zdravie & liečenie

Ako byť zdravší a fit!

Buďte zdravší, fit, majte viac energie…

Ako byť zdravší a fit?

Buďte zdravší, fit, majte viac energie…

Finančné problémy sú štatisticky hlavným dôvodom, prečo sa vzťahy rozpadávajú. Zdravotné problémy sú na druhom mieste a preto sa budeme na tejto samostatnej stránke venovať téme zdravia, dobrého pocitu a fitness.

Čo je na začiatku veľmi dôležité a znie to možno trošku zvláštne, ale v praxi sa to ukázalo byť veľkým problémom, je to, že mnohí sa identifikujú so svojimi vlastnými myšlienkami a mentálnymi pozíciami. Prečo? Rozoberieme tu veľa vecí a pripomenieme aj tie, ktoré sa zdajú byť relatívne samozrejmé a veľa ľudí o nich vie, ale napriek tomu ich nerobí. Prečo je to tak?

Existuje viacero dôvodov. Jedným z nich je podvedomie. To znamená, že nestačí iba vedieť, napr. chcem ísť týmto smerom. Iba vtedy, keď aj naše podvedomie chce ísť týmto smerom, až potom budeme úspešní. Preto musíte byť schopní preprogramovať sami seba. Preprogramovať samých seba môžeme len vtedy, keď zažijeme a pochopíme to, že nie SME našimi myšlienkovými procesmi a postojmi k určitým veciam. Je to len môj postoj, ktorý môžem zmeniť ako program! To je možné len vtedy, keď pochopím, že tento program nie je pre mňa užitočný. Ak sa však s týmto programom identifikujete, tak potom ho nie je možné zmeniť. Uvediem niekoľko príkladov z praxe. Máme dvoch pacientov s rovnakým problémom.
Obaja majú ťažkú rakovinu hrtana. Jednému pacientovi sme magicky mohli veľmi dobre pomôcť, ale tento pacient nebol schopný prestať fajčiť a začať sa trošku inak stravovať, trošku viac sa hýbať, inak myslieť. Vždy povedal: "Keď prestanem fajčiť, už to nebudem ja. Keď zmením stravovanie, nebudem mať už radosť zo života. Nikdy som nešportoval, šport je vražda…". Keď bol u nás tretíkrát, museli sme mu povedať, že mu už bohužiaľ nemôžeme pomôcť.
Ten druhý bol na tom po medicínskej stránke oveľa horšie, v nemocnici mu povedali, že mu musia odstrániť hrtan. Šanca, že to vôbec prežije bola 50:50 a ak by to aj prežil, povedali mu, že už nikdy nebude môcť pracovať, športovať a bol by 100 %-ný invalid. Lekári povedali: "Či prežiješ a či ešte vyjdeš hore po schodoch je otázne."
Tento muž nielenže prežil, ale je aj rovnako fit ako predtým, naďalej robí bojový šport, pracuje úplne normálne a má sa veľmi dobre. A prečo? Zmenil svoj postoj k životu, zmenil svoje návyky, prestal fajčiť, zmenil svoje stravovacie návyky a aj inak myslí.

Ako byť zdravší a fit? Meditácia

Foto © nyul http://www.istockphoto.com I pmalenky

Preto je také dôležité pozorovať svoje vlastné myšlienky a návyky z určitej perspektívy a neidentifikovať sa s nimi, ako hovoríme už na samom začiatku. S tým veľmi dobre pomáha meditácia!

Cítite, že ste chorý, slabý alebo úplne bez energie? V takýchto chvíľach ľudia najčastejšie začnú brať nejaké lieky. No lieky často problém iba zhoršujú. Pomôžeme vám prekonať vaše zdravotné problémy – a to bez dodatočných pomocných prostriedkov ako sú rôzne zázračné pilulky. Môžeme vašu situáciu nezávisle posúdiť a vypracovať pre vás bezplatnú analýzu.

Ako sa môžete sami pozitívne preprogramovať?

Ako sme už spomenuli, pokiaľ človek povie: "Áno, vždy som to tak robil, musím to tak robiť, nechcem to zmeniť…“, tak potom je to zložité. Iba vtedy, keď prejdete na druhú stranu a prestanete hľadať výhovorky, ale namiesto toho hľadáte možnosti, ako sa to ešte dá urobiť, posúvate sa každodennými malými krokmi dopredu. Týmito malými krokmi sa zmenia „staré“ návyky a tieto zmenené návyky zmenia váš osud. Týmto spôsobom môžete získať naspäť aj svojho bývalého partnera, keď ste zdravší, viac sa smejete, keď sa jednoducho cítite dobre, dokonca aj fyzicky. Je to veľmi dôležité. Ak sa dlhodobo cítite zle, nemáte chuť na sex, ani na nič iné. S takýmito zle naladenými ľuďmi nechce byť v podstate nikto. Zopakujem k tomu ešte jeden starší príbeh z Upanišád a síce žiak sa spýtal svojho majstra: "Ako môžem dosiahnuť osvietenie?" Majster odpovedal: „Každý robí to, čo mu prináša radosť. Naprogramuj sa tak, aby ti disciplína prinášala radosť a dosiahneš osvietenie.“ Na tomto mieste by sme chceli povedať: „Môžete svojho ex-partnera získať naspäť!" Najdôležitejšie je, nezničiť sa. Nepiť alkohol, nefajčiť, neužívať drogy.

Zdá sa to byť samozrejmé, ale aj tak to väčšina ľudí nezvládne. Prečo je tomu tak? Sme zle naprogramovaní spoločnosťou. Keď vaši rodičia niečo oslavovali, čo robili? Fajčili a pili. Čo potom robí väčšina ľudí? Opakujú tisíckrát zažité "klamstvá" alebo zlé vzory? Vidia to ako pravdu. Takto sme sa nechali podvedome naprogramovať. Pozrite sa vo filme na scény, v ktorých sa napríklad hlavný hrdina nachádza v zúfalej situácii. Vypije drink. To sa v podvedomí ukazuje byť ako „správne“, avšak myslíme nesprávne. Naozaj nesprávne, rovnako ako odmeňovať sa alkoholom, cigaretami alebo drogami alebo riešiť nimi stresové situácie. Nachádza sa to veľmi hlboko v našom podvedomí a v stresových situáciách alebo pri odmeňovaní sa po týchto veciach nevedome siahneme.

Je dôležité, aby ste sa vedome preprogramovali! Odporúčame vám založiť si zošit a raz do týždňa si sadnúť, a zapísať si tam všetky možnosti, ako sa môžete pozitívne odmeňovať a ako môžete zvládnuť ďalšiu stresovú situáciu! Môžete si to predčítať nahlas a môžete si to aj vytlačiť, aby ste si to lepšie vtlačili do podvedomia. Napríklad namiesto toho, že siahnete po cigarete môžete urobiť niečo iné. Napríklad v stresových situáciách môžete prostredníctvom dychových cvičení skľudniť svoje dýchanie, cvičením jogy sa môžete uvoľniť, môžete meditovať, pozerať duchovné filmy alebo čítať duchovné knižky, stretnúť sa s priateľmi a prediskutovať s nimi tieto problémy a nechať si od nich poradiť, môžete si niečo pekné kúpiť alebo niečo chutné navariť. Takto sa môžete vysporiadať so stresom. Rovnakým spôsobom sa ale môžete aj odmeniť. Vyčleňte si pre seba viac času na už spomínané aktivity. Jednoducho sa uvoľnite a na chvíľku si zdriemnite. Môže to byť čokoľvek. Existuje veľa pozitívnych vecí, ktorými možno predchádzať stresu a aj ho riešiť, napríklad sa odmeniť modlitbou. Môžete si urobiť čas napríklad na meditáciu. Nebude to však fungovať, ak si to budete len hovoriť. Musíte sa vedome preprogramovať tým, že si budete každý týždeň robiť poznámky a zapamätávať si ich, alebo si ich aj nahlas čítať.

Na jednej strane by mal byť nadpis: “Takto sa odmeňujem“ a na druhom liste: “Takto riešim stres pozitívne“. Po jednom týždni vaše podvedomie už nebude tieto zoznamy alebo to, čo na nich máte napísané registrovať. Máte preto dve možnosti: Buď si k tomu napíšete ďalšie veci a porozmýšľate nad tým, čím sa ešte môžete odmeňovať, alebo ako ešte môžete bojovať proti stresu. Ďalšou veľmi účinnou metódou je zavesiť si tieto poznámky na nejaké miesto. Je dôležité, aby sa nimi vaše podvedomie neustále zaoberalo. Týmito miestami je napríklad chladnička, pracovňa, toaleta; v podstate tam, kde ich budete mať pred očami. Meňte aj písmo alebo farbu písma! Týmto spôsobom aktivujete svoje podvedomie k tomu, aby to vnímalo. Na vyvolanie tejto reakcie potrebujete dať svojmu podvedomiu vždy nové stimuly.

Faktory zdravia

Je to veľmi jednoduché, ale dôležité a účinné! Tým sa sami preprogramujete a až potom, keď budú tieto veci vo vašom podvedomí, automaticky siahnete po iných krokoch, napríklad, keď sa znovu dostanete do stresovej situácie. Dôležité je, aby ste to mali stále pred očami a prvým krokom pri tom je, aby ste dokázali rozpoznať, že ste zle naprogramovaní, ale aj to, že tento program vám neslúži a uvedomujete si, že nie ste týmto programom. Keď urobíte tento prvý krok a pochopíte tomu, stále to ešte nestačí. Druhým krokom je preprogramovanie a to sa samozrejme nestane len tak z večera do rána. Musíte mať informácie dostatočne dlho pred očami a vo svojom podvedomí, aby ste sa v určitých stresových situáciách alebo pri odmeňovaní správali úplne inak ako predtým. Nebude to fungovať, kým vaše podvedomie nebude s vami spolupracovať.

Prvým krokom pre zdravie, ktorý sa musíte naučiť, je správne dýchanie! Existuje jedna veľmi dobrá a pekná knižka od Dr. Shioyu: „Fontána mladosti Dr. Shioya". Tento muž začal písať knižky, keď mal už viac ako sto rokov. Ako storočný vyhral niekoľko golfových súťaží. Veľmi často býval chorý a zistil, že hlboké jogové dýchanie mu prináša úľavu. Tak začal pracovať s dýchaním a vizualizáciou a dodalo mu to veľmi veľa sily. Trénujte jednoducho plný jogový dych, trénujte brušné svaly a zvládnete to robiť pravidelne tak, že sa hocikedy vystriete a zhlboka sa nadýchnete a vydýchnete. Ak to budete robiť 5 - 7 krát do dňa, zistíte, že máte oveľa viac energie. Snažte sa sústrediť sa na dýchanie a jednoducho len pozorujte počas prechádzok, pri šoférovaní alebo iných činnostiach, ako vaše telo dýcha samo od seba. Toto pozorovanie vášho dychu sa používa aj pri meditácii. Tým, že svoju pozornosť zameriate na váš dych, bude vaše dýchanie hlbšie.

Zdravie Joga

Foto © dima_sidelnikov http://www.istockphoto.com I pmalenky

Tým získate oveľa viac energie. V Japonsku je veľmi rozšírené používanie kyslíkových masiek, aby sa ľudia mohli lepšie koncentrovať a vydať väčší výkon. Môžete tiež skúsiť zaobstarať si kyslíkovú masku a robiť dychové cvičenie vo vystretej polohe 5 až 7-krát denne. Určite získate oveľa viac energie. V podstate nepotrebujete v tomto zmysle žiadnu kyslíkovú masku. Keď sa prechádzate a pritom zhlboka dýchate. Budete z toho veľmi profitovať. Predpokladom toho samozrejme je, že pokiaľ ste fajčiar, prečítajte si predchádzajúcu kapitolu a dajte ju do praxe.

Druhý bodom týkajúcim sa zdravia je pitie. Dôležité je piť oveľa viac vody. V zime viac teplých čajov a teplej vody. Tým, že pozostávame na 80 % z vody, je táto tekutina pre telo veľmi dôležitá. V našej spoločnosti ľudia pijú veľmi veľa sladených nápojov, ako je Cola, limonáda alebo príliš veľa kávy atď. Pokúste sa čo najviac vyhnúť týmto nápojom. Káva len ráno a pite dostatok vody. Znie to banálne, ale má to veľmi veľký účinok na telo. Dajte si predsavzatie, že denne vypijete aspoň 1,5 litra vody!

Tretí bod, ktorému by ste mali venovať pozornosť, je vaše stravovanie. Viem, že mnohí majú v dnešnej dobe málo času správne sa stravovať a uprednostňujú fastfood, lebo je rýchly. Dobré jedlo nemusí byť drahé. Vegetariánske jedlo je častokrát lacnejšie a je aj rýchlejšie pripravené, ako napr. jedlá s mäsom. Nemusíte sa stať vegetariánom, ide tu o kvalitné dobré jedlo a o to, aby sme jedli menej mäsa. Prihláste sa napríklad na kurz varenia. Zistíte, ktoré jedlá si môžete pripraviť. Veľmi rýchlo sa budete cítiť oveľa lepšie, keď si budete dávať pozor na to, ako sa stravujete, napríklad budete pomalšie jesť, lepšie žuvať a dbať na dobrú kvalitu jedla a nie na kvantitu. To, čo je pre niekoho zdravé, môže byť pre niekoho iného nezdravé. Napríklad, keď má človek alergiu alebo cukrovku. To je dôvodom, prečo vám tu nepovieme, čo presne by ste mali jesť. Postupom času zistíte sami, ktoré jedlá vám robia dobre a ktoré nie. Vyskúšajte to.

Kúpte si ako pomôcku knihy o stravovaní sa. Je dôležité, aby ste si uvedomili, že správne stravovanie je tiež dôležitou súčasťou. Keď máte auto, tak tiež s ním chodíte pravidelne na kontrolu a kupujete lepší olej a benzín, aby ste toto auto mali čo najdlhšie. Rovnaké je to s rýchlym občerstvením. Nemôžete byť potom prekvapení, keď sa rýchlo unavíte a nepodávate také výkony, aké by ste chceli.

Napíšeme samostatnú kapitolu aj o doplnkoch výživy, ktoré odporúčame.

Dôležitým faktorom je aj dostatočný pohyb pre telo. To neznamená, že by ste teraz mali 5-krát do týždňa chodiť do fitness centra. Veľmi málo môže toho tiež priniesť veľmi veľa. Prečítajte si knižku od Norbekova „Skúsenosti hlupáka, ktorý našiel kľúč k úspechu a zbavil sa okuliarov“. Cvičenia uvedené v tejto knižke sú veľmi dobré a určite ich odporúčame. Trvajú 20 minút a dajú sa zvládnuť aj vo vyššom veku. Tieto jednoduché cvičenia vás dostanú znovu do formy a budete sa cítiť fit. Pri jogových cvičeniach, ako je Pozdrav Slnku, alebo 5 Tibeťanov je oveľa dôležitejšia pravidelnosť. Je lepšie robiť malé pravidelné tréningové jednotky, ako napríklad 4-krát cvičiť Pozdrav Slnku, ako keby ste nerobili vôbec nič. Nemusíte sa porovnávať s vrcholovým športovcom alebo s niekým iným. Človek zostane pri športe iba vtedy, ak mu nespôsobuje ďalší stres. Je dôležité, aby ste sa pravidelne hýbali. Môže ísť o prechádzky, silový tréning doma alebo už spomínané jogové cvičenia. Čokoľvek, je dôležité a prináša výsledky, ak sa tento pohyb stane súčasťou vášho každodenného života.

Ďalšie odporúčania pre zdravý život:

Mnohí hovoria, že na naše odporúčania nemajú čas. Ja im hovorím, že tento čas si urobia, keď pochopia, aké je to všetko pre nich a dokonca aj pre ich vzťah, dôležité. Nenatrafili ste na túto stránku iba tak náhodou, pravdepodobne máte vo svojom vzťahu problémy. Ak chcete svojho ex-partnera získať naspäť, radím vám, aby ste tieto rady dali do praxe a určitý čas ich vykonávali. Po určitom čase si všimnete, že sa vďaka tomu cítite lepšie. Ak pracujete príliš veľa, najlepšou liečebnou metódou je ísť na cintorín a navštíviť svojich zosnulých príbuzných. Napriek tomu môžete povedať, že Zem sa naďalej otáča aj bez týchto ľudí. Bude sa ďalej otáčať aj bezo mňa alebo bez vás. Príliš veľa pracovať nemá absolútne žiadny zmysel, práve naopak. Tak či tak jedného dňa skončíte buď v nemocnici, alebo na cintoríne. Musíme samozrejme platiť za naše veci a preto musíme pracovať, ale nemali by sme sa tým zničiť.

Ďalším bodom je stres. Stres je niečo, čo nevidíte, ale je to naša vnútorná reakcia na to, že niečo nie je možné, alebo že sme v nebezpečenstve. Mať trošku strach a byť trošku pod stresom je pre nás užitočné, pretože nás to motivuje k vyšším výkonom. Ak je ale príliš veľký, bráni nám v činnostiach. Preto je dôležité, ako sa so stresom dokážeme vysporiadať. Pokúste sa, ako sme spomenuli už na začiatku, nájsť pre seba rôzne pozitívne metódy, ako sa vyrovnať so stresovými situáciami, pretože aj keď ste sa narodili v bohatej rodine, raz budete tak či tak konfrontovaní so stresom a smrťou. Vaši rodičia niekedy zomrú, niekedy sa dostanete do finančných problémov alebo budete mať nejaké zdravotné problémy. Niekedy sa k tomu potom pridajú aj problémy s partnerom. Preto je také dôležité nájsť pozitívne spôsoby, ako sa vysporiadať so stresom.

Odporúčame vám samozrejme meditáciu, šport a čítanie duchovných kníh. Ďalšou jednoduchou metódou, ako sa lepšie cítiť, je smiech. Je vedecky dokázané, že stres a permanentné negatívne myslenie napáda naše vnútorné orgány. Stres alebo strach nie sú skutočné, ale problémy so žalúdkom alebo srdcom, ktoré máme, sú skutočné. Skúste sa vystrieť a 60, 70, 80 minút alebo sekúnd sa smiať, pozorujte, ako vaše telo dýcha samé od seba a usmievajte sa. Keď to zvládnete, automaticky prejdete do iného režimu. To je to, o čom sa hovorí aj pri joge smiechu. Zmeníte svoje zameranie, prostredníctvom tohto kŕčovitého smiechu stimulujete určité centrá a do vášho tela sa začnú uvoľňovať hormóny šťastia. Hormónmi šťastia si posilníte svoj imunitný systém, neochoriete už tak rýchlo a znížite výskyt psychosomatických ochorení.

Ak budete okrem toho aj meditovať, nemusíte sa smiať nasilu, ale tento smiech bude vychádzať z vašej vnútornej múdrosti. Keď sa budete smiať od srdca, budete jednoducho zdraví. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí sa viac smejú, viac spievajú a tešia sa zo života, majú lepší imunitný systém ako ľudia, ktorí sú mrzutí. Skúste tieto cvičenia robiť nejaký čas aj na verejnosti a budete prekvapení, koľko ľudí sa bude smiať s vami. Je to predsa zábava. Týmto spôsobom získate rýchlejšie naspäť aj svojho bývalého partnera, ako keby ste boli mrzutí. Ak ho chcete naozaj získať naspäť, mali by ste sa trošku viac smiať na sebe samom a tiež na svojom živote. Všimnete si, že aj komunikácia s vašim bývalým partnerom bude na inej úrovni.

Cítite, že ste chorý, slabý alebo úplne bez energie? V takýchto chvíľach ľudia najčastejšie začnú brať nejaké lieky. No lieky často problém iba zhoršujú. Pomôžeme vám prekonať vaše zdravotné problémy – a to bez dodatočných pomocných prostriedkov ako sú rôzne zázračné pilulky. Môžeme vašu situáciu nezávisle posúdiť a vypracovať pre vás bezplatnú analýzu.

Preložené z nemeckého originálu: Gesünder und fitter sein!

Kto hľadá, nájde!

Nenašli ste, čo ste hľadali? Pozývame vás na naše webové stránky.

Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote a neviete, ako ďalej? Ste práve teraz konfrontovaní s niečím, čo ste doteraz považovali za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chcete nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebujete vedieť odpovede na vaše otázky?

Ľúbostná mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na ľúbostnú mágiu a spájanie partnerov.

Nemilujeme, pretože nechápeme. Nechápeme, pretože nemilujeme.
Dvom je lepšie ako jednému, pretože majú odmenu za svoju námahu.
Biela mágia Logo

Daghan-Malenky GmbH
Marion Daghan-Malenky
Pavol Malenký
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar
Hessen, Nemecko
Mobil DE: +49 176 3542 7368


Mgr. Monika Slivová
Brezová 6
953 01 Zlaté Moravce
Slovensko
Mobil SK: +421 902 734 483