Kedy je ten správny čas odísť zo vzťahu?

Zostať alebo odísť? Čo teraz?

Kedy je ten správny čas odísť zo vzťahu?

Všetci vedome, alebo podvedome chceme niekoho milovať, chceme niekoho vedľa seba. Mal by to byť niekto, s kým chceme tráviť čas a rozvíjať sa, komu chceme pomáhať, koho chceme objať, s kým sa chceme deliť o náš svet, o radosti, starosti a samozrejme chceme, aby to bolo vzájomné. Človek prechádza rôznymi štádiami vo svojom vývoji až dospeje do bodu, keď si naozaj vie predstaviť prežiť svoj život iba s jedným človekom. Tí, ktorí dospeli do tohto stupňa, pre tých je určený tento článok.

Nejedná sa len o ľudí, ktorí hľadajú partnera, ale často ide o ľudí, ktorí sú vo vzťahu a majú pochybnosti o tom, či práve tento vzťah má byť tým pravým a posledným. Snažia sa pohnúť vpred vo vzťahu, vyskúšali všetko, ale zo vzťahu sa vytratilo niečo, čo mu dávalo predtým to čaro a nenachádzajú v ňom radosť a necítia pocity, ako na začiatku. Niečo sa vytratilo.

Tu je potrebné vrátiť sa na začiatok a položiť si zopár otázok, prečo sme si vybrali práve tohto partnera, či to aj skutočne je ten partner, ako sme si ho vysnívali a či sme nemilovali len svoju predstavu o partnerovi, ktorú sme si vytvorili.

Je na mieste zamyslieť sa nad jednotlivými bodmi, ktoré nám pomôžu lepšie a rýchlejšie sa zorientovať v sebe, vo vzťahu a rozhodnúť sa konať.

Ako a za akých okolností vzťah vznikol?

Dnes sú vzťahy dosť povrchné, a tak ako rýchlo končia, tak aj rýchlo vznikajú. Keď sa nad tým hlbšie zamyslíme, tak veľa ľudí vstupuje do vzťahov, lebo “nechcem byť už sám”, “všetci niekoho majú, tak chcem aj ja”, “je krásna, všetci mi ju budú závidieť”, “je bohatý a dokáže ma zabezpečiť”, “nejak ma to k nej/nemu priťahuje”, “páči sa mi na ňom/nej všetko”, atď. Samozrejme to sú dôvody, ktoré si nevyžadujú hlbšie spoznávanie partnera, a preto sa časom ukáže, že sme “kúpili mačku vo vreci”. Alebo sa naša osobnosť rozvinula a prestalo nám stačiť to, čo sme videli ako pozitívne na začiatku.

Vnímanie a vývoj vlastnej osobnosti

Každý z ľudí, ktorí dospeli až do štádia, že chcú jedného partnera na celý život, prešli vývojom a majú tendenciu vyvíjať sa aj ďalej. Píšem “majú tendenciu”, lebo ľudia aj radi zotrvávajú na jednom mieste, a tak to nie je pravidlom, že to tak vždy musí byť. Vtedy práve jeden z partnerov cíti, že sa potrebuje niekam posunúť v živote. V podstate je to prejav duše, ktorá má za cieľ vyvíjať sa a stagnácia nie je pre ňu prínosná. Cez takéto pocity dáva najavo, že prišiel čas niečo zmeniť a posunúť sa ďalej. Čím ale ďalej nedochádza k zmene, tým cítime vačšiu nespokojnosť. Rozvoj duše sa nedá udržať v “klietke nerozhodnosti a strachu”. Čím je tá nerozhodnosť a strach väčší, tým väčší tlak cítime, že potrebujeme zmenu, a to sa prejavuje čím ďalej väčšími pocitmi nespokojnosti, a vo vzťahu sa to prejavuje buď hádkami “pre nič”, snívaním o slobode, a podobne…

Vnímanie partnera pred vstúpením do vzťahu, spoznanie partnera vo vzťahu a porovnanie toho, ako sme ho vnímali predtým a ako ho vnímame teraz

Základom spoluexistencie na svete je komunikácia medzi ľuďmi. Veľa sa rozprávame, veľa spolu v dnešnej dobe píšeme, a každý sa snaží prezentovať sa tak, ako sa sám vníma. Keďže si dávame častokrát málo priestoru a času na spoznávanie sa navzájom, máme tendenciu uveriť slovám človeka, ktorého sme si vybrali ako potenciálneho partnera. Častokrát je to bez toho, aby sme spolu zažili spoločné chvíle, kritické situácie a dokázali si porovnať, či to, čo o sebe rozpráva potenciálny partner, je aj naozaj pravda. Ono ani nejde o to, či nám niekto vedome klame, skôr o to, že ľudia majú sami o sebe predstavu, ktorá sa nemusí zhodovať s realitou, a teda sami seba nepoznajú dostatočne. Stačí, ak niekto o sebe prehlási: “Toto by som nikdy neurobil!”, alebo “Toto by som urobil, ak by sa stalo tamto.”, a berieme to ako hotovú vec. No, keď to zažijeme časom aj reálne, že to tak nie je, tak sme potom prekvapení a sklamaní. Máme niekoho, koho nechceme, sme sklamaní z partnerovho správania a riešenia rôznych situáci. To je vlastne tiež znamenie, že odtiaľ treba preč, čím skôr tým lepšie a zobrať si so sebou aj ponaučenie.

No najskôr, ešte pred konečným rozhodnutím, je najlepšie sa s partnerom porozprávať. Ak to ide, čo možno najúprimnejšie. Je dobré vedieť, kam sa naozaj uberá aj partnerov život a ako rozmýšľa o budúcnosti a aký ma motív k svojmu správaniu. Je to tiež možnosť úprimne poukázať na svoju motiváciu a svoj pohľad na smerovanie svojho života. Ak sú predstavy o živote skutočne rozdielne, potom je lepšie nedusiť sa viac vo vzťahu. Zostávaním v takomto vzťahu by sme našu nespokojnosť len prenášali na svojho partnera a okolie. Patria sem aj rôzne závislosti partnera - drogy, alkohol, hazardné hry a podobne. Môžete sa do toho dostať bez toho, aby ste vedeli, čo sa s vami deje, ale pokiaľ to nechcete riešiť, len o tom stále hovoríte, ale nič s tým nerobíte, strácate dôveru. Je to jasné znamenie na ukončenie takéhoto vzťahu, pretože partner má inú predstavu o láske, vývoji a budúcnosti vo vzťahu. Pokiaľ má ale partner skutočný záujem posunúť sa dopredu a zmeniť svoj život, potom mu môžeme pomôcť. Môže sa dokonca stať, že partner bude mať pred nami veľký rešpekt. Každý prípad je individuálny a zaslúži si individuálne posúdenie.

Ľúbostná mágia Logo

Cieľ, ktorý chceme v živote v tejto oblasti dosiahnuť

Pri tomto bode je to asi najjednoduchšie, všetci predsa chcú byť šťastní, milovať a byť milovanými. No dosiahnem to, keď som vo vzťahu s niekým, koho vlastne nechcem a nemilujem? Prináša mi tento vzťah to, čo od neho očakávam a posúvam sa tam, kam chcem? Zhodujú sa moje hodnoty a hodnoty partnera? Som ja príťažlivý/á pre budúceho vysnívaného partnera, keď neviem odísť od niekoho, koho nemilujem? Dávam tým signál sebe aj ostatným, že sa viem rozhodnúť a konať správne v kritických záťažových situáciách? Spoliehať sa na to, že to, čo cítim, sa nikdy nikto nedozvie, sa nedá. Prejavuje sa to totiž na frekvencii vibrácií človeka, a tým aj na jeho správaní. Divadlo zdanlivo spokojného človeka je cítiteľné a ľahko rozpoznateľné pre ľudí, ktorý sa o vás skutočne zaujímajú. To, že to vlastný partner nezistil, tiež niečo znamená…

Ak by ste chceli vedieť náš názor, kontaktujte nás a my pre vás vypracujeme bezplatnú analýzu a navrhneme vám riešenie.

Zistili ste z predchádzjúcich bodov, že váš vzťah nemá budúcnosť a že sa chcete posunúť vo svojom živote ďalej? Hľadáte ten správny čas na rozchod? Tu je dobré si vysvetliť, čo sa vlastne naozaj deje a aké to môže mať dôsledky.

V prvom rade venujete príliš veľa energie buď na hádky, alebo na pretvárku alebo aj na snívanie o niečom, čo sa bojíte uskutočniť. Tým sa pripravujete o značnú časť energie, ktorú môžete lepšie využiť pre seba. Vzrastá vaša vnútorná nespokojnosť so sebou samým a pripravujete sa minimálne o jeden dôvod, prečo byť na seba hrdým: za to, ako ste to vyriešili bez straty energie a vibrácií.

Samozrejme tieto veci prežívame kvôli tomu, aby sme sa niečo o sebe naučili. Keď “skúšku zložíme”, otvoríme si cestu k svojim cieľom a nesmieme zabúdať na to, že na túto novú cestu budeme ešte potrebovať veľa energie. Tiež stojí za zamyslenie: “Zaslúžim si lepšieho partnera, ak svojmu partnerovi nedokážem úprimne povedať, že vzťah s ním už pre mňa nie je prínosom a že ho už nemilujem?“ A za zmienku stojí spomenúť si aj na karmu. Čo myslíte, čo sa nám vráti, ak vysielame práve toto? Koledujeme si len o partnera, ktorý nám vráti to, čo sme my dali a dávame, a tiež nám to ukazuje, na akej úrovni sme my sami. Sme si istí, že práve partner, ktorého chceme by nás chcel takýchto?

Pokiaľ spĺňate všetky vyššie popísané body a viete, že neexistuje šanca na ďalší spoločný šťastný život, tak prišiel naozaj čas odísť z tohto vzťahu. Neexistuje lepší čas ako teraz, a nikdy nebude ten čas lepší ako práve teraz. Hľadanie „lepšej“ príležitosti je len nechcieť vidieť to, akú silu má náš vlastný strach, ktorý nám v tom bráni a obávate sa neistej budúcnosti. Naša myseľ si stále nájde dôvod, prečo to zase odložiť: “Vianoce sú pred dverami, nebudem nám predsa kaziť vianoce.”, alebo: “Ešte neviem, ako si rozdelíme spoločný majetok.”, alebo: “Práve ju/ho vyhodili z práce. Nebudem to ešte zhoršovať.”, “Dnes svieti slnko, nebudem si/jej/mu kaziť deň.”, “Dnes prší, tento deň je už aj tak smutný aj bez toho.”, atď., za všetkým je strach. Preto si ako dôvod konca stanovte to, aby ste boli so sebou spokojní a pocítite potom tú ľahkosť na srdci, na duši a v mysli.

Človek hľadá svoje naplnenie vo vzťahu, a preto sa aj po ukončení vzťahu musí pripraviť na vzťah, po ktorom túži. Naozaj stojí za to venovať nejaký čas sebe, prehodnotiť všetky doterajšie vzťahy a vyvodiť si z nich závery. Veľa ľudí robí v tomto chybu a hovoria si „ja mám štastie iba na zlých partnerov“, namiesto toho, aby si uvedomili, prečo s nimi do vzťahu išli. Nesmieme zabúdať, že rovnakým správaním a myslením si privodíme aj rovnaký výsledok. Práve preto by sme sa mali snažiť zaviesť do svojho života nové prvky s novým pohľadom na svet a novými spôsobmi myslenia. Musíme si dávať pozor na staré spôsoby myslenia, lebo sa nám môže ľahko stať, že si „skúšku“ zopakujeme. Bdelosť nad sebou samým je znakom nášho sebauvedomenia a nášho duchovného pokroku.

Ak sa chcete o téme „ex-partner späť" dozvedieť viac, tu nájdete užitočné informácie a tipy!

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje vzťahy, komunikáciu a sebaúctu!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote? Zraňujúce slová, hádky, chýbajúca harmónia? Skončil sa práve Tvoj vzťah, alebo ho chceš Ty alebo Tvoj partner/Tvoja partnerka ukončiť? Tieto problémy sa dajú často odstrániť, keď sa zdôveríš niekomu, kto vie, ako by sa dala Tvoja konkrétna situácia riešiť. Vieme Ti pomôcť, aby bol Tvoj vzťah opäť v harmonickom súzvuku! Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený.

Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Ľúbostná mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na ľúbostnú mágiu a spájanie partnerov.

Nemilujeme, pretože nechápeme. Nechápeme, pretože nemilujeme.
Dvom je lepšie ako jednému, pretože majú odmenu za svoju námahu.