Ľúbostná mágia

Inšpiratívne príbehy

Dvojičky v brušku

Dvojičky v brušku

V brušku tehotnej ženy boli dvojičky. Raz sa jedna z nich spýtala svojho dvojčaťa, či si myslí, že život pokračuje ďalej, aj keď budú vonku. Dvojička tu odpovedala: “áno, musí pokračovať ďalej, možno sme tu len preto, aby sme sa pripravili na to, čo nás čaká."

Jedna dvojička bola veľmi skeptická a na rozdiel od tej druhej to považovala za hlúposť. Povedala, že po narodení nie je žiadny život a ako by to malo podľa nej vyzerať.

Jedna z nich plná nádeje a snov povedala: „Možno je tam, kde sa dostaneme viac svetla a možno tam môžeme sami chodiť a jesť našimi vlastnými ústami.“
Tá druhá plná skepticizmu a pochybností povedala: „Nebudeme tam chodiť a jesť ústami, ako by to bolo možné? To je predsa nezmysel. Naša šnúra je príliš krátka na to, aby sme vonku mohli chodiť. Šnúra nás živí a dodáva nám energiu, bez nej nemôžeme prežiť.“

Tá druhá mala napriek tomu nádej. Existuje niečo, možno je to iné, ako to poznáme, ale verím tomu, že je niečo, na čo si znovu zvykneme. Ale tá druhá odpovedala: „Ale doteraz sa nikto po narodení nevrátil naspäť, takže tým všetko končí! Náš život je prebývať tu v tme, môžeme byť radi, že sa predsa navzájom máme.“
„Nie! Naša mama nám dáva život, určite sa o nás bojí. Život po narodení pravdepodobne presiahne naše očakávania." „Mama? Veríš na ňu? Ty si ale hlúpa, kto by mal byť touto mamou?“
Jedna neverila v nič, pretože verila iba tomu, čo pozná a vidí a tá druhá verila vo všetko, dokonca aj v to, čo nepozná a nevidí. „Mama je všade okolo nás, bez nej by sme tu vôbec neboli. Počujem našu mamu spievať, keď je ticho a vždy hladí bruško zvonku tak nežne, preto verím, že po narodení existuje život."

Nie sme tiež ako tieto dvojičky v matkinom brušku? Len ťažko si dokážeme predstaviť, že existuje život po smrti? Ale čo keď... Aj teória relativity Alberta Einsteina hovorila o tom, že energia nemôže zmiznúť. Energia sa môže meniť, transformovať z jedného druhu energie na druhý, ale stále pretrváva. Energia ako taká nikdy nezmizne, iba mení svoju formu. Možno existuje život po smrti, možno ale neexistuje vôbec žiadna smrť. Je dosť možné, že život pokračuje vždy ďalej a stávame sa stále lepšími bytosťami, až si stále viac a viac uvedomujeme svoje božstvo a dosahujeme ho...

© Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivova

Pozitívna & negatívna kritika

Pozitívna & negatívna kritika

Býk menom Nandi, slúžil ako dopravný prostriedok pre Šivu a Párvatí. Putujúci sa chceli pozrieť na svet a po nejakom čase prišli do dediny, kde sa na nich ľudia smiali. Doberali si ich, pretože kráčali naboso, nechceli vzbudiť veľkú pozornosť, chceli si iba všetko pozrieť. Teraz obaja vysadli na Nandiho, aby sa vyhli klebetám. V ďalšej dedine boli ľudia rozhnevaní, že idú na býkovi, nemajú srdce, hovorili obyvatelia dediny. V ďalšej dedine mala ísť na Nandim Párvatí a Šiva chcel kráčať vedľa nej, aby sa vyhli ohováraniu. Ľudia však neboli znovu spokojní, keďže kráčal vedľa nej bol idiot a Párvatí bola egoistka, ktorá sa ako princezná viezla na zvierati. V ďalšej dedine sa vymenili, ale ani to nebolo dobré.

Tento príbeh možno nájsť v mnohých knihách v Indii. Zmysel, ktorý sa skrýva za ním, je veľmi jednoduchý, nemôžete urobiť ľuďom vždy po vôli tak, ako si to želajú, nezáleží na tom, čo si o vás myslia ostatní, pokiaľ viete, kto ste a prečo robíte to, čo robíte. Samozrejme, mali by ste vždy vziať do úvahy názor odborníka, ale otázkou je, či vás osoba, ktorá vás kritizuje, miluje a rozumie vám. Ak naopak, nie je pripravená pomôcť vám alebo čokoľvek iné, tak potom nemusíte tejto osobe venovať ďalej svoju pozornosť. Ľudia posudzujú a odsuzujú príliš rýchlo a títo ľudia to nedokážu dať do poriadku alebo pomôcť. Ak chcú niekoho kritizovať, tak to aj urobia, rýchlo zistíte, či je to pozitívna kritika, ktorá by vám mala pomôcť alebo či chcú kritizovať len negatívne. Ak sú zámery negatívne, tak na to jednoducho zabudnite, pretože táto osoba jednoducho nezapadá do vášho zdravého životného obrazu. Ľudia radi veľa rozprávajú, avšak až na skutkoch vidíme, či ich slová majú aj váhu. Musia mať jasno v sebe samom, mali by byť spokojní sami so sebou. Nejde o to, aby ste robili to, čo od vás chcú iní alebo to, čo chce váš ex-partner, ako by ste sa mali zmeniť. Ide o to nájsť seba samého, aby ste boli šťastný.

© Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivova

Láska vs. závislosť - skutočný príbeh

Láska Závislosť - skutočný príbeh

Vždy sa našim klientom snažíme povedať, že láska je dobrá, ale závislosť nie. Láska je ako tieň. Uteká od vás, keď ju naháňate, ale keď sa otočíte a odchádzate, zistíte, že beží za vami. Mnohí sa tým veľmi trápia a možno im pomôže príbeh, ktorý som počul na jednom seminári. Je to skutočný príbeh!

Jedna žena sa nevydala za svojho muža z lásky, ale len preto, že spolu čakali dieťa. Snažili sa vychovávať dieťa príkladne a láskyplne a byť normálnou šťastnou rodinou. Keďže sa ale vzali relatívne skoro, rýchlo prišli stresové situácie. Stereotyp a stres tomuto vzťahu veľmi ublížili. Táto žena nemala v tejto situácii nikoho, s kým by sa mohla porozprávať. Žiadnu priateľku alebo niekoho, kto by ju počúval, preto sedela len sama doma a jednoducho plakala. Keď si to jej manžel všimol, pokúsil sa ju upokojiť a pochopiť, čo sa vlastne deje. Spýtal sa, či pre ňu môže niečo urobiť, či jej môže nejako pomôcť, ale žena zo zúfalstva odpovedala: “Som zamilovaná, ale nie do teba.”

Samozrejme to muž musel najskôr stráviť, ale zaľúbene sa na ňu pozrel a odpovedal: “To je v poriadku. Naša rodina to prežije, rozumiem ti. Ak cítiš, že ťa priťahuje niekto iný, nebudem ti brániť a to ani v prípade, že máš pocit, že sa s ním musíš stretávať, alebo s ním budeš dokonca spávať, nájdeme spôsob, ako to naša rodina prežije. Pretože bez ohľadu na to, čo príde, ja ťa napriek všetkému milujem!”
Keď žena počula mužove slová, s úžasom povedala, že jej city k inému mužovi teraz úplne zmizli. Len vďaka sile jeho slov pochopila, aký dar vo svojom mužovi vlastne našla. Cítila, že sa mu žiadny muž nevyrovná bez ohľadu na to, čo by jej ponúkol. Na konci rozhovoru sa žena opäť zamilovala do svojho muža. Povedala mu, ako veľmi ho miluje a akú náklonnosť k nemu cíti. Porozumenie a láska, ktoré jej on dokáže dať, majú väčšiu hodnotu ako niečo materiálne.

Daj láske voľnosť, aby sa rozvinula a nebuď na nej závislý. Rozpoznať tento rozdiel a žiť to, je veľká múdrosť života.

Tu nájdete ďalšie inšpiratívne príbehy. Ste unavený/á z čakania na vášho vysnívaného partnera? Skúste využiť našu profesionálnu pomoc a zažite profesionálne spájanie partnerov.

© istockphoto.com I martin-dm I pmalenky

Je to naozaj tak? Nerobte žiadne unáhlené závery!

Myslieť, konať podľa toho, komunikovať

Jeden muž, nazveme ho Johan, musel byť veľmi často na montážach a nebol veľmi často doma. Dovtedy mal dobrý život so svojou snúbenicou, s ktorou sa chcel čoskoro oženiť.
Raz mu jeho „dobrý kamarát“ povedal, že ho jeho snúbenica podvádza. Keďže to bol "dobrý priateľ", vedel, čo jeho snúbenica robí, a ako by ju mohol ohovárať. Chcel to v konečnom dôsledku urobiť pre seba. Snúbenica všetko poprela, ale hádky a nedôvera sa len zväčšovali. V Johanovej hlave sa odohrávali hrozné scény nevery! A tak hľadal pomstu a uvoľnenie u prostitútky a samozrejme Johan chcel sex bez kondómu. To boli ešte len začínajúce časy AIDSu... skrátka... dostal AIDS a jeho stav sa rapídne zhoršil. Nakoniec sa zistilo, že celý príbeh o nevere bol nepravdivý a jeho „dobrý priateľ“ chcel jednoducho jeho snúbenicu získať pre seba. Johan to neuniesol a obesil sa... Bohužiaľ, je to skutočný príbeh, vyplýva z toho morálne ponaučenie:

© istockphoto.com I AntonioGuillem I pmalenky

Osobná premena a vzťah

Osobná premena a vzťah Ex-partner späť
Bol raz jeden starší manželský pár. Žili spolu takmer 40 rokov. Boli ako oheň a voda. Muž bol pokojným introvertom. Jeho manželka bola extrovertka, ktorá rada priveľa rozprávala. Bola veľmi dominantná, chcela riadiť každý aspekt ich života. Ona bola tá, ktorá vždy rozhodovala o tom, čo by sa malo urobiť, kde pôjdu, čo je dobré alebo zlé. Veľmi ľahko sa nahnevala, ak nebolo po jej vôli, a spokojná bola iba vtedy, ak sa vec riešila tak, ako ona navrhla. Muž bol tichý, nikdy sa nehádal a konal tak, ako jeho manželka chcela. Bol trochu ako malé dieťa, pretože nikdy neurobil nič, pokiaľ mu jeho pani nepovedala, že to má urobiť. Žena varila, starala sa o domácnosť, robila nákupy, dokonca chodila aj do autoservisu. A samozrejme, vždy sa sťažovala, že jej manžel nerobí nič.

Jedného dňa sa žena začala cítiť veľmi zle, a preto išla k lekárovi. Diagnóza bola zlá – rakovina hrtana. Nemohla riadne rozprávať, mala časté bolesti hlavy. Bola silná osobnosť. Namiesto toho, aby sa vzdala a prepadla zúfalstvu, začala premýšľať o svojom živote. Začala pravidelne meditovať a čítať množstvo kníh o duchovných príčinách chorôb, dokonca sa aj zdravo stravovať. A čoskoro objavila množstvo vecí, ktoré predtým nevidela. Uvedomila si, aká bola dominantná, že považovala za správne jedine jej názory a svoju pravdu! Uvedomila si, že svojho manžela za všetko iba kritizovala. Rozhodla sa, že sa zmení. Začala menej rozprávať, upokojila sa a pochválila všetko to dobré, čo jej manžel robil, namiesto toho, aby ho za všetko kritizovala. A čo sa stalo? Jej manžel sa zmenil! Začal viac rozprávať, stal sa aktívnejším, začal robiť veci bez toho, aby mu to jeho manželka povedala, dokonca sa naučil navariť aj niekoľko jedál. Ich vzťah sa veľmi zlepšil! Neboli si istí tým, ako sa jej choroba ďalej vyvíja, takže prestali robiť nepodstatné veci. Mnohé záležitosti stratili pre nich dôležitosť a opodstatnenie. Choroba priniesla bolesť a utrpenie, ale tiež skrytý poklad – premenu. Táto premena priniesla veľa lásky a harmónie do ich vzťahu. Nečakajte na to, kým život túto zmenu urobí namiesto vás samotných. Prijmite zmenu ako nevyhnutnosť pre život, ako životný štýl, ktorý vás podnecuje k progresu, k vývoju, a ktorý vás núti poučiť sa z vašich chýb a kráčať v ústrety harmónii a radosti vo vašom živote! Budete mať z toho oveľa viac úžitku, ako si len dokážete predstaviť. Získate množstvo skrytých pokladov vo forme lásky, šťastia a rovnováhy.

(Skutočný príbeh)

© istockphoto.com I kupicoo I pmalenky

Odlišný prístup k nevere

Odlišný prístup k nevere
Bol raz jeden pár, ktorý bol spolu takmer 20 rokov. Po určitom čase sa z ich vzťahu vytratila vášeň a žili v rutine. A samozrejme, vzťah prestal byť uspokojivým a žena si začala románik s manželovým priateľom a manžela opustila. Manžel bol z toho šokovaný, cítil sa zradený, nahnevaný, deprimovaný. Nevedel prekonať túto situáciu, dookola rozprával svoj príbeh všetkým priateľom a pýtal sa znovu a znovu rovnaké otázky: "Prečo sa to stalo mne?" "Ako mi to mohla urobiť, myslel som si, že sme spolu šťastní!?"

Jedného dňa porozprával o svojom utrpení ďalšiemu človeku a všetko sa zmenilo. Tento muž, môžeme ho volať Ján, zažil kedysi rovnakú situáciu. Ale v súčasnosti žije so svojou manželkou v harmónii a hlbokej láske! Ako sa to dá dosiahnuť? Ako je možné, že dnes žije v takom šťastí, a to napriek skutočnosti, že ho jeho manželka podviedla??? Ján to vysvetlil nasledovne:

"Moja manželka a ja sme si boli navzájom vždy veľmi blízky a drahí jeden druhému. Veľmi som ju miloval. Ale bol som často preč, a po niekoľkých rokoch naša vášeň vybledla. Bol som príliš zaneprázdnený svojou prácou a mnou samým, aby som si to všimol. Nevidel som signály toho, že trpí a nemá dostatok lásky z mojej strany. A potom, jedného dňa, prišiel som nečakane domov a našiel som svojho najlepšieho priateľa s mojou ženou. Bol som šokovaný a okamžite som odišiel. Ako som kráčal sám v tmavom parku, najskôr som bol zúfalý a nahnevaný. Ale potom, v mojej hlave skrsla myšlienka, ktorá dala celej situácii iné svetlo.

© Daghan-Malenky GmbH istockphoto.com I UberImages I pmalenky Čítať viac…