Päť originálnych krokov,

ako si nájsť toho správneho partnera pre šťastný vzťah!

Päť originálnych krokov,

ako si nájsť správneho partnera pre šťastný vzťah:

Každý si to želá! Nájsť toho správneho partnera na celý život, o ktorom človek už dlho sníva! Existuje vôbec? Áno! Kto hľadá, nájde! Ale kde? Dáme vám tu pár užitočných rád a tipov!

1. Začnite od seba. Na to, aby ste si našli toho správneho partnera, musíte vedieť celkom presne, čo by ste od vášho vzťahu chceli. Nestačí chcieť atraktívneho partnera, ktorý by vás ľúbil/a pokladal by vás za atraktívneho/atraktívnu! To nie je žiadny dobrý základ pre dlhodobý a šťastný vzťah. Opýtajte sa sami seba nasledovné otázky: "Čo očakávam od svojho partnera? To, že ma bude on/ona zabávať, slúžiť mi a robiť to, čo ja považujem za správne? Alebo že on/ona bude svoj život zdieľať so mnou a podporovať ma? Ako dosiahnem jeho/jej rešpekt a jeho/jej dôveru? Čo mu/jej môžem a chcem ponúknuť a čo za to dostanem?" Keď viete, čo presne chcete, až potom sa môžete správne rozhodnúť.

2. Pokračujte sami so sebou. Ak ste toho správneho partnera ešte nenašli, tak potom nastal čas, zamyslieť sa nad tým, prečo tomu tak vlastne je! V žiadnom prípade to nie je dôvod ako: "Nie som dosť pekná/ý alebo dostatočne atraktívna/y… Ja mám proste smolu, stretávam vždy len samých nesprávnych partnerov"... Pozrite sa predsa okolo seba! Ako je potom možné, že menej atraktívny, menej inteligentní ľudia so zlým charakterom majú partnera?

Odpoveď je veľmi jednoduchá - pretože oni boli v správnom čase na správnom mieste. Keď chodíte každý deň len do práce a potom zase domov, tak nemáte vôbec žiadnu šancu niekoho stretnúť! Otázkou teda je: "Navštevujete vôbec tie správne miesta?" Mám na mysli také miesta, kde sa zdržiavajú ľudia s rovnakými záujmami, názormi a životnými postojmi? Ak tomu tak nie je, potom by ste s tým mali okamžite začať. Môžete začať navštevovať napríklad nejaký tanečný kurz, kurz jogy alebo ísť do fitnescentra! Ste na to príliš hanbliví? Potom sa najskôr pokúste nájsť niekoho, kto vám to pomôže zmeniť... Musíte vo svojom živote niečo zmeniť. Pretože ak vy sám/sama niečo nezmeníte, nemôžete očakávať ani žiadne zmeny!

3. Nájdite nejaký základ pre váš vzťah. Na akých silných stránkach by mal byť založený váš vzťah? Aký hlbší zmysel by mal pre vás skrývať? Čo by mohlo byť dôvodom toho, prečo ste spolu? Existuje niečo,, čo je pre vás veľmi cenné? Dokonca aj v ťažkých časoch, v ktorých sa budete rozhodovať, či ísť, alebo zostať, to bude pre váš vzťah dobrým základom, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa zostať a ďalej pracovať na vašom vzťahu!

Keď niekoho stretnete, jednoducho si overte, či má rovnaké životné postoje ako vy! (napríklad má rovnaké hodnoty, predstavy, tie isté myšlienky a dobré srdce?)... Vďaka tomu uvidíte, či sa k sebe vôbec hodíte! Pretože povedať si samotný dôvod: "Tak veľmi ho/ju ľúbim a preto s ním chcem byť!" To na šťastný dlhodobý vzťah vôbec nestačí!

4. Pripravte sa na dobrú komunikáciu. Vo všeobecnosti si ľudia myslia, že vedia, ako s ostatnými správne komunikovať….. Ale prečo potom vzniká toľko veľa nezrovnalostí, konfliktov a hádok? Nerobte tiež túto chybu! Keď stretnete niekoho, kto vás priťahuje, musíte vedieť, ako máte s touto osobou komunikovať, aby ste mohli jednoznačne zistiť, aká táto osoba skutočne je! Keď chcete tejto osobe len niečo zahrať a predstierať, potom nebudete mať ani vy jasnú predstavu o tom druhom! Tajomstvom šťastného vzťahu je komunikácia. Dokonca ani šťastné páry sa nehádajú menej ako tie ostatné! Ale šťastné páry sú otvorenejšie vyjadriť svoje pocity a jeden druhého navzájom počúvať. To je umenie empatie. Takže zvýšiť svoje šance na dlhodobý a šťastný vzťah znamená, že sa budeme sami učiť správnemu spôsobu komunikácie!

5. Poproste "svet" alebo “to neviditeľné" o pomoc. V tomto kroku skúste prekročiť obyčajné, racionálne myslenie! Naučte sa používať intuíciu! Je to zvláštne, no nejako to funguje! V skutočnosti sa takéto metódy používali už pred mnohými storočiami. Uvoľnite sa a buďte pripravení zahrať si malú hru. Vo svojom vnútri si položte otázky, ako napríklad: "Kam mám ísť, aby som stretol/stretla svoju partnerku/svojho partnera snov?" Potom si zapnite rádio a počúvajte ho... Aké bolo prvé slovo, ktoré ste počuli? Alebo to isté urobte s knihou! Otvorte ju a pozrite si prvé slovo, na ktoré vám padol zrak. Potom popremýšľajte o tom, čo by mohlo toto slovo znamenať, a podľa toho konajte!

Nájdenie správneho partnera!

Ako nájsť životného partnera na zoznamke?

Zoznamovanie sa cez internet nepatrí práve medzi tie spôsoby zoznámenia sa, ktoré by sme odporúčali na prvom mieste. Ale aj tu platia výnimky a ako sa hovorí výnimka potvrdzuje pravidlo. Je na osobnom zvážení každého jednotlivca, či sa rozhodne hľadať svoju polovičku aj touto formou. Na prvom mieste odporúčame vždy osobný kontakt a osobnú formu zoznámenia sa. Rozširovať okruh svojich známych, venovať sa tomu, čo vás baví, venovať sa svojim záľubám spolu s inými ľuďmi. Či už vo forme rôznych kurzov, krúžkov, seminárov, prednášok, workshopov alebo iných aktivít.

Avšak v dnešnej dobe, kedy sú osobné kontakty kvôli pandémii veľmi obmedzené, neorganizuje sa toľko spoločenských akcií, sa všetko presúva viac do online roviny. Má to svoje výhody, aj nevýhody. Kurzy, ktoré sme predtým navštevovali fyzicky sa presunuli do online priestoru. Aj tu sa samozrejme môžete zoznámiť s novými ľuďmi. Napríklad veľa online kurzov má na facebooku vytvorenú súkromnú skupinu, kde si účastníci daného kurzu vymieňajú aj po kurze svoje skúsenosti a navzájom si pomáhajú a radia.

Samostatnou kapitolou je hľadanie si partnera na zoznamke. Dopyt po zoznamkách je v tejto dobe veľmi veľký a aj ľudia, ktorí mali voči online zoznamkám predsudky, sa ich nakoniec rozhodli vyskúšať. Všetko je zatvorené a už si ani nemáte kde nájsť partnera. V čase korony ste nemohli ísť nikde a s rúškom na tvári sa s niekým zoznámite len ťažko. Celkovo to už nefunguje ako voľakedy. Na diskotéke, keď je niekto povzbudený alkoholom, tak vás síce osloví, ale pravdepodobne nechcete muža, ktorý by chodil do baru a na diskotéky.

Ako nájsť partnera na zoznamke

Raz za čas môžete tiež vybehnúť zabaviť sa s kamarátkami, ale určite nechcete mať partnera, ktorý bude chodiť v noci po baroch s kamarátmi a piť pivo. Môže sa stať, že tam stretnete tiež niekoho, kto tam bude iba príležitostne, ale to je iba veľmi malá šanca. Takže, áno alebo nie?! My to odporúčame určite aspoň vyskúšať, pokiaľ nie je iná možnosť. Poznáme osobne veľa ľudí, ktorí si tam našli reálny, vážny vzťah, ktorý pretrváva dodnes. V každom prípade to zvýši vaše šance na nájdenie toho správneho partnera. Za vyskúšanie nič nedáte a aspoň sa zoznámite s novými zaujímavými ľuďmi bez ohľadu na to, či si tam nájdete životného partnera alebo nových kamarátov. Ale opatrnosti nikdy nie je dosť a zvlášť tu musíte byť veľmi obozretní.

Najskôr musí prísť vnútorná zmena na to, aby mohla prísť vonkajšia zmena a táto vnútorná zmena musí byť stabilná. Pokiaľ nemáte spracované veci zo svojich predchádzajúcich vzťahov, tak hľadanie nového partnera nemá zmysel!

Dávajte si teda pozor, s kým nadviažete v online priestore kontakt a snažte sa o tom druhom toho čo najviac zistiť hneď na začiatku. Od začiatku si zisťujte informácie a pýtajte sa, čo vlastne hľadá, či vážny vzťah alebo iba povyrazenie. Ak ide niekomu iba o sex, tak ho hneď zrušte. Nebojte sa tu rázneho vyjadrenia z vašej strany. Druhá strana to vycíti a s najväčšou pravdepodobnosťou nebude na vás ani nič skúšať. Čo by z toho aj mali, keby na prvom, či druhom rande niečo skúšali, už sa s nimi viac nestretnete, a tým pádom je to pre nich zbytočná strata času. Na zoznamke vám ten človek napíše raz, dvakrát a výhodou zoznamky je, že si môžete o danom človeku pozisťovať všetko ešte skôr, ako sa s ním osobne stretnete, napr. čo robí a pod. Keď vám niekto povie, že je nezamestnaný a býva u mamy, tak viete, že to asi nebude úplne to ideálne, čo hľadáte. Podľa spôsobu komunikácie a jeho záujmov, ľahko zistíte, o akého človeka sa jedná. Keď vám niekto napíše, že ste pekná a niekto druhý vám napíše, že máte dobrý zadok, tak vidíte ten rozdiel. A celkovo to už cítite z tej komunikácie, o čo danému človeku ide. Alebo sa pýtajte priamo.

Čo o sebe prezradiť: Najlepšie je povedať aj "negatíva". Netajiť sa tým, že máte deti, ste v rozvodovom konaní, aby to neskôr nebolo použité proti vám. Deti nemáte ako utajiť a ani na to nie je dôvod. Jednoducho byť úprimný, hovoriť veci narovinu a očakávať to isté, že vám ten človek bude rovnako úprimne odpovedať. Pozorne si preštudujte profil človeka, ktorý vás zaujme. Niektorí tam majú priamo uvedené, že si nehľadajú partnerku s deťmi, či niekoho rozvedeného. Ušetrí vám to čas. Do profilu môžete dať o sebe informácie, aké chcete, nemusíte tam dať ani nič. Je dobré uviesť napr. svoju výšku, váhu, pohlavie, do koľkých km od svojej polohy chcete niekoho nájsť a v akom vekovom rozpätí. Deti a záľuby tam môžete, ale nemusíte uviesť.

Po nadviazaní kontaktu s niekým, kto vás zaujme, odporúčame čo najskôr prejsť na inú, osobnejšiu formu komunikácie a vybrať si aplikáciu, cez ktorú budete spolu v kontakte. Odporúčame WhatsApp, Viber, Zoom, Telegram alebo Signal, kde sa môžete aj vidieť cez videohovor. Podvodné profily len tak ľahko neodhalíte, a aj preto je dobré prejsť na inú aplikáciu. Niektoré páry si dokonca hneď na druhý deň vymazali svoje konto na zoznamke. Prejdite teda na iné aplikácie, kde máte aj svoje osobné fotky, deti… a buď sa ten človek stiahne, čo sa tiež môže stať, ale inak s tým väčšinou nemá nikto problém. Keď vám niekto napíše, aké máte zlaté deti, tak aj na tom vidíte, že nechce vyslovene sex, ale mu ide o niečo viac. Určite treba tlačiť aj na osobné stretnutie. Pri prvom stretnutí buďte vždy opatrný a podeľte sa s touto informáciou aj s nejakou blízkou osobou, ktorej dôverujete, aby vedela, kam a s kým ste išli. Na prvé stretnutie si vyberte verejné miesto, aby ste mohli kedykoľvek odísť, pokiaľ niečo nevyjde.

Na čo si dať pozor: Nezaľúbiť sa ešte skôr, než toho človeka uvidíte v skutočnosti. Pozor na naťahovačky, keď sa niekto vyhýba osobnému stretnutiu alebo neodpovedá na otázky, ktoré mu priamo položíte. Na otázku, o čo mu ide, vám odpovedá vyhýbavo neviem, uvidíme… Odporúčame popísať si s viacerými ľuďmi, aby ste to zistili a porovnali. Jednoducho skúšať a hľadať. Ak niekto stále odkladá alebo ruší stretnutie, povedzte mu ok, keď sa nestretneme dnes, tak mi už nikdy nepíš. Väčšinou potom aj príde. Určite sa s druhou osobou nevyspite hneď na prvom stretnutí. Je to veľmi dôležitá vec. Keď už, tak aspoň na druhom :-). Máloktorý muž je v dnešnej dobe taký, že keď chce iba sex, tak vydrží na druhé alebo tretie rande.

Odporúčame byť priamy a vyslovene napísať, že na také “jednonocovky” alebo len na príležitostný sex už máte svoj vek, vôbec sa na to necítite, nič také určite nehľadáte a naozaj si hľadáte vážny vzťah. Oni sami potom zaradia spiatočku a viac sa neozvú.

Dávajte si pozor na peniaze! Ak si od vás niekto bude pýtať peniaze za akýmkoľvek účelom, okamžite tú osobu zablokujte a viac na ňu nereagujte. Je jedno, o akom ťažkom životnom osude vám bude rozprávať, na 99% pôjde o podvodníka, ktorému ide iba o vaše peniaze. Nedajte sa preto oklamať smutným príbehom, nikdy nič nikomu neposielajte a nikomu nepomáhajte. Napr. vojaci z Afganistanu píšu rôzne príbehy, že keď im zaplatíte, tak za vami prídu a zoberú si vás za manželku. Je to podvod a ruky preč! Ale hlavne, ktorá žena by chcela mať chlapa, ktorý si bude od nej pýtať peniaze a ešte ju ani nevidel?

Aj naša kamarátka sa rozhodla nájsť si partnera cez zoznamku, pretože bolo všetko zatvorené. Partnera si tam našla do 1 - 2 týždňov, aj keď je veľmi náročná. Podľa jej slov tam bolo v pohode pár chalanov, tak jednoducho hľadala a našla. S XY sa stretla hneď na druhý deň. Keď vás niekto osloví, tak to má väčšinou rýchly spád. XY napísal ako prvý, ona málokedy písala ako prvá, dávala si záležať na tom, aby nebola prvá. Druhá osoba na Tinderi uvidí, že má s vami zhodu a vyskočí jej to. Maximálne dala niekomu nejakého smajlíka, ak sa jej po pár dňoch neozval alebo na to nereagoval. XY dával otázky iba jej, či si vie predstaviť iba jeho, či by si vedela predstaviť vzťah, či je nezadaná… Prvé, čo jej napísal bolo “Asi som sa zamiloval”. Tým, že viac vyzvedal on, tak podľa jeho otázok vedela aj odpovede na svoje otázky. Jej skúsenosť je veľmi pozitívna a sama sa tam nestretla ani so žiadnym klamárom. Rozhodnutie prihlásiť sa na zoznamku neoľutovala a išla by do toho znovu. V danej situácii si ani neviem predstaviť zoznámiť sa niekde inde, hovorí.

Prihlásiť sa na zoznamku však neodporúčame každému. Také jednoduché to zase nie je. Aj tu je potrebné, aby ste popracovali najskôr sami na sebe, na svojich slabých stránkach, aby ste neopakovali chyby z predchádzajúcich vzťahov, duchovne ste sa rozvíjali a hlavne, aby ste boli šťastní a spokojní sami so sebou a so svojím životom. To všetko si vyžaduje svoj čas. Pokiaľ ste čerstvo rozídení a nemáte ešte spracované svoje vnútorné boliestky, tak to pre vás nie je správna voľba. Ak sa príliš rýchlo prihlásite na zoznamku a nemáte ešte spracované svoje vnútorné veci, tak vám to nič neprinesie. Prácou na sebe samom nájdete svoje vnútorné šťastie, a keď sa už budete cítiť pripravení na vzťah, môžete vyskúšať aj túto cestu.

Ak vás zaujal náš článok a chceli by ste aj vy skúsiť svoje šťastie a prihlásiť sa na zoznamku, tak odporúčame Tinder. Je to serióznejšia zoznamka a postačí vám aj bezplatná verzia. Presúvate tam fotky buď doprava, že sa vám ten človek páči alebo doľava, že sa vám nepáči. Niekedy sa ale môžete pomýliť a dať niekoho omylom doľava, ale to, aby ste sa mohli vrátiť o krok späť je dostupné už iba v platenej verzii. Medzi Tinderom a napr. Badoo je hlavne rozdiel v tom, že na Badoo vám môže písať hocikto a na Tinderi vám môže napísať iba ten, komu ste dali na to zvolenie. Na Tinderi sa sústreďuje viac ľudí, ktorí hľadajú seriózny vážny vzťah v porovnaní s inými zoznamkami, na ktorých ide ľuďom skôr o nezáväzný sex alebo tam nájdete veľa podvodníkov. Podvodníkov nájdete samozrejme aj na Tinderi, ale z nášho pohľadu menej. Preto dodržujte určité pravidlá a Tinder použite rozumne!

© Daghan-Malenky GmbH / Fotos: istockphoto.com / GeorgeRudy / Tero Vesalainen / pmalenky

Meditácia: Mágia lásky

Vyriešiť vnútorné konflikty, dosiahnuť radosť a cítiť lásku...

Každý z nás je jedinečný. Ste jedinečná duša. Ste milovaní Božou Matkou a Božím otcom, pretože ste Božím dieťaťom. Precíťte hlbokú pravdu, ktorá je ukrytá v týchto slovách. Všetci sme láska, svetlo a večná, individuálna duša.

Vypočuj si meditáciu (mágia lásky) a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje vzťahy, hojnosť a sebapoznanie!

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje vzťahy, komunikáciu a sebaúctu!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote? Zraňujúce slová, hádky, chýbajúca harmónia? Skončil sa práve Tvoj vzťah, alebo ho chceš Ty alebo Tvoj partner/Tvoja partnerka ukončiť? Tieto problémy sa dajú často odstrániť, keď sa zdôveríš niekomu, kto vie, ako by sa dala Tvoja konkrétna situácia riešiť. Vieme Ti pomôcť, aby bol Tvoj vzťah opäť v harmonickom súzvuku! Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený.

Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Ľúbostná mágia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na ľúbostnú mágiu a spájanie partnerov.

Nemilujeme, pretože nechápeme. Nechápeme, pretože nemilujeme.
Dvom je lepšie ako jednému, pretože majú odmenu za svoju námahu.