Ľúbostná mágia

Inšpiratívne príbehy

Pozitívna & negatívna kritika

Pozitívna & negatívna kritika

Býk menom Nandi, slúžil ako dopravný prostriedok pre Šivu a Párvatí. Putujúci sa chceli pozrieť na svet a po nejakom čase prišli do dediny, kde sa na nich ľudia smiali. Doberali si ich, pretože kráčali naboso, nechceli vzbudiť veľkú pozornosť, chceli si iba všetko pozrieť. Teraz obaja vysadli na Nandiho, aby sa vyhli klebetám. V ďalšej dedine boli ľudia rozhnevaní, že idú na býkovi, nemajú srdce, hovorili obyvatelia dediny. V ďalšej dedine mala ísť na Nandim Párvatí a Šiva chcel kráčať vedľa nej, aby sa vyhli ohováraniu. Ľudia však neboli znovu spokojní, keďže kráčal vedľa nej bol idiot a Párvatí bola egoistka, ktorá sa ako princezná viezla na zvierati. V ďalšej dedine sa vymenili, ale ani to nebolo dobré.

Tento príbeh možno nájsť v mnohých knihách v Indii. Zmysel, ktorý sa skrýva za ním, je veľmi jednoduchý, nemôžete urobiť ľuďom vždy po vôli tak, ako si to želajú, nezáleží na tom, čo si o vás myslia ostatní, pokiaľ viete, kto ste a prečo robíte to, čo robíte. Samozrejme, mali by ste vždy vziať do úvahy názor odborníka, ale otázkou je, či vás osoba, ktorá vás kritizuje, miluje a rozumie vám. Ak naopak, nie je pripravená pomôcť vám alebo čokoľvek iné, tak potom nemusíte tejto osobe venovať ďalej svoju pozornosť. Ľudia posudzujú a odsuzujú príliš rýchlo a títo ľudia to nedokážu dať do poriadku alebo pomôcť. Ak chcú niekoho kritizovať, tak to aj urobia, rýchlo zistíte, či je to pozitívna kritika, ktorá by vám mala pomôcť alebo či chcú kritizovať len negatívne. Ak sú zámery negatívne, tak na to jednoducho zabudnite, pretože táto osoba jednoducho nezapadá do vášho zdravého životného obrazu. Ľudia radi veľa rozprávajú, avšak až na skutkoch vidíme, či ich slová majú aj váhu. Musia mať jasno v sebe samom, mali by byť spokojní sami so sebou. Nejde o to, aby ste robili to, čo od vás chcú iní alebo to, čo chce váš ex-partner, ako by ste sa mali zmeniť. Ide o to nájsť seba samého, aby ste boli šťastný.

© Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivova

Osobná premena a vzťah

Osobná premena a vzťah Ex-partner späť
Bol raz jeden starší manželský pár. Žili spolu takmer 40 rokov. Boli ako oheň a voda. Muž bol pokojným introvertom. Jeho manželka bola extrovertka, ktorá rada priveľa rozprávala. Bola veľmi dominantná, chcela riadiť každý aspekt ich života. Ona bola tá, ktorá vždy rozhodovala o tom, čo by sa malo urobiť, kde pôjdu, čo je dobré alebo zlé. Veľmi ľahko sa nahnevala, ak nebolo po jej vôli, a spokojná bola iba vtedy, ak sa vec riešila tak, ako ona navrhla. Muž bol tichý, nikdy sa nehádal a konal tak, ako jeho manželka chcela. Bol trochu ako malé dieťa, pretože nikdy neurobil nič, pokiaľ mu jeho pani nepovedala, že to má urobiť. Žena varila, starala sa o domácnosť, robila nákupy, dokonca chodila aj do autoservisu. A samozrejme, vždy sa sťažovala, že jej manžel nerobí nič.

Jedného dňa sa žena začala cítiť veľmi zle, a preto išla k lekárovi. Diagnóza bola zlá – rakovina hrtana. Nemohla riadne rozprávať, mala časté bolesti hlavy. Bola silná osobnosť. Namiesto toho, aby sa vzdala a prepadla zúfalstvu, začala premýšľať o svojom živote. Začala pravidelne meditovať a čítať množstvo kníh o duchovných príčinách chorôb, dokonca sa aj zdravo stravovať. A čoskoro objavila množstvo vecí, ktoré predtým nevidela. Uvedomila si, aká bola dominantná, že považovala za správne jedine jej názory a svoju pravdu! Uvedomila si, že svojho manžela za všetko iba kritizovala. Rozhodla sa, že sa zmení. Začala menej rozprávať, upokojila sa a pochválila všetko to dobré, čo jej manžel robil, namiesto toho, aby ho za všetko kritizovala. A čo sa stalo? Jej manžel sa zmenil! Začal viac rozprávať, stal sa aktívnejším, začal robiť veci bez toho, aby mu to jeho manželka povedala, dokonca sa naučil navariť aj niekoľko jedál. Ich vzťah sa veľmi zlepšil! Neboli si istí tým, ako sa jej choroba ďalej vyvíja, takže prestali robiť nepodstatné veci. Mnohé záležitosti stratili pre nich dôležitosť a opodstatnenie. Choroba priniesla bolesť a utrpenie, ale tiež skrytý poklad – premenu. Táto premena priniesla veľa lásky a harmónie do ich vzťahu. Nečakajte na to, kým život túto zmenu urobí namiesto vás samotných. Prijmite zmenu ako nevyhnutnosť pre život, ako životný štýl, ktorý vás podnecuje k progresu, k vývoju, a ktorý vás núti poučiť sa z vašich chýb a kráčať v ústrety harmónii a radosti vo vašom živote! Budete mať z toho oveľa viac úžitku, ako si len dokážete predstaviť. Získate množstvo skrytých pokladov vo forme lásky, šťastia a rovnováhy.

(Skutočný príbeh)

© istockphoto.com I kupicoo I pmalenky