Ľúbostná mágia

Inšpiratívne príbehy

Dvojičky v brušku

Dvojičky v brušku

V brušku tehotnej ženy boli dvojičky. Raz sa jedna z nich spýtala svojho dvojčaťa, či si myslí, že život pokračuje ďalej, aj keď budú vonku. Dvojička tu odpovedala: “áno, musí pokračovať ďalej, možno sme tu len preto, aby sme sa pripravili na to, čo nás čaká."

Jedna dvojička bola veľmi skeptická a na rozdiel od tej druhej to považovala za hlúposť. Povedala, že po narodení nie je žiadny život a ako by to malo podľa nej vyzerať.

Jedna z nich plná nádeje a snov povedala: „Možno je tam, kde sa dostaneme viac svetla a možno tam môžeme sami chodiť a jesť našimi vlastnými ústami.“
Tá druhá plná skepticizmu a pochybností povedala: „Nebudeme tam chodiť a jesť ústami, ako by to bolo možné? To je predsa nezmysel. Naša šnúra je príliš krátka na to, aby sme vonku mohli chodiť. Šnúra nás živí a dodáva nám energiu, bez nej nemôžeme prežiť.“

Tá druhá mala napriek tomu nádej. Existuje niečo, možno je to iné, ako to poznáme, ale verím tomu, že je niečo, na čo si znovu zvykneme. Ale tá druhá odpovedala: „Ale doteraz sa nikto po narodení nevrátil naspäť, takže tým všetko končí! Náš život je prebývať tu v tme, môžeme byť radi, že sa predsa navzájom máme.“
„Nie! Naša mama nám dáva život, určite sa o nás bojí. Život po narodení pravdepodobne presiahne naše očakávania." „Mama? Veríš na ňu? Ty si ale hlúpa, kto by mal byť touto mamou?“
Jedna neverila v nič, pretože verila iba tomu, čo pozná a vidí a tá druhá verila vo všetko, dokonca aj v to, čo nepozná a nevidí. „Mama je všade okolo nás, bez nej by sme tu vôbec neboli. Počujem našu mamu spievať, keď je ticho a vždy hladí bruško zvonku tak nežne, preto verím, že po narodení existuje život."

Nie sme tiež ako tieto dvojičky v matkinom brušku? Len ťažko si dokážeme predstaviť, že existuje život po smrti? Ale čo keď... Aj teória relativity Alberta Einsteina hovorila o tom, že energia nemôže zmiznúť. Energia sa môže meniť, transformovať z jedného druhu energie na druhý, ale stále pretrváva. Energia ako taká nikdy nezmizne, iba mení svoju formu. Možno existuje život po smrti, možno ale neexistuje vôbec žiadna smrť. Je dosť možné, že život pokračuje vždy ďalej a stávame sa stále lepšími bytosťami, až si stále viac a viac uvedomujeme svoje božstvo a dosahujeme ho...

© Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivova

Pozitívna & negatívna kritika

Pozitívna & negatívna kritika

Býk menom Nandi, slúžil ako dopravný prostriedok pre Šivu a Párvatí. Putujúci sa chceli pozrieť na svet a po nejakom čase prišli do dediny, kde sa na nich ľudia smiali. Doberali si ich, pretože kráčali naboso, nechceli vzbudiť veľkú pozornosť, chceli si iba všetko pozrieť. Teraz obaja vysadli na Nandiho, aby sa vyhli klebetám. V ďalšej dedine boli ľudia rozhnevaní, že idú na býkovi, nemajú srdce, hovorili obyvatelia dediny. V ďalšej dedine mala ísť na Nandim Párvatí a Šiva chcel kráčať vedľa nej, aby sa vyhli ohováraniu. Ľudia však neboli znovu spokojní, keďže kráčal vedľa nej bol idiot a Párvatí bola egoistka, ktorá sa ako princezná viezla na zvierati. V ďalšej dedine sa vymenili, ale ani to nebolo dobré.

Tento príbeh možno nájsť v mnohých knihách v Indii. Zmysel, ktorý sa skrýva za ním, je veľmi jednoduchý, nemôžete urobiť ľuďom vždy po vôli tak, ako si to želajú, nezáleží na tom, čo si o vás myslia ostatní, pokiaľ viete, kto ste a prečo robíte to, čo robíte. Samozrejme, mali by ste vždy vziať do úvahy názor odborníka, ale otázkou je, či vás osoba, ktorá vás kritizuje, miluje a rozumie vám. Ak naopak, nie je pripravená pomôcť vám alebo čokoľvek iné, tak potom nemusíte tejto osobe venovať ďalej svoju pozornosť. Ľudia posudzujú a odsuzujú príliš rýchlo a títo ľudia to nedokážu dať do poriadku alebo pomôcť. Ak chcú niekoho kritizovať, tak to aj urobia, rýchlo zistíte, či je to pozitívna kritika, ktorá by vám mala pomôcť alebo či chcú kritizovať len negatívne. Ak sú zámery negatívne, tak na to jednoducho zabudnite, pretože táto osoba jednoducho nezapadá do vášho zdravého životného obrazu. Ľudia radi veľa rozprávajú, avšak až na skutkoch vidíme, či ich slová majú aj váhu. Musia mať jasno v sebe samom, mali by byť spokojní sami so sebou. Nejde o to, aby ste robili to, čo od vás chcú iní alebo to, čo chce váš ex-partner, ako by ste sa mali zmeniť. Ide o to nájsť seba samého, aby ste boli šťastný.

© Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivova