Inšpiratívne príbehy

Je to naozaj tak? Nerobte žiadne unáhlené závery!

Myslieť, konať podľa toho, komunikovať

Jeden muž, nazveme ho Johan, musel byť veľmi často na montážach a nebol veľmi často doma. Dovtedy mal dobrý život so svojou snúbenicou, s ktorou sa chcel čoskoro oženiť.
Raz mu jeho „dobrý kamarát“ povedal, že ho jeho snúbenica podvádza. Keďže to bol "dobrý priateľ", vedel, čo jeho snúbenica robí, a ako by ju mohol ohovárať. Chcel to v konečnom dôsledku urobiť pre seba. Snúbenica všetko poprela, ale hádky a nedôvera sa len zväčšovali. V Johanovej hlave sa odohrávali hrozné scény nevery! A tak hľadal pomstu a uvoľnenie u prostitútky a samozrejme Johan chcel sex bez kondómu. To boli ešte len začínajúce časy AIDSu... skrátka... dostal AIDS a jeho stav sa rapídne zhoršil. Nakoniec sa zistilo, že celý príbeh o nevere bol nepravdivý a jeho „dobrý priateľ“ chcel jednoducho jeho snúbenicu získať pre seba. Johan to neuniesol a obesil sa... Bohužiaľ, je to skutočný príbeh, vyplýva z toho morálne ponaučenie:

  • Neverte slepo každému! Čo ľudia hovoria a čo je pravda, sú 2 páry topánok - 2 odlišné veci! Nerobte žiadne unáhlené závery! Komunikujte pravidelne s vašim partnerom.
  • Ak hľadáte uvoľnenie, veľmi odporúčame zaoberať sa meditáciami. Oplatí sa vám to viac. Žiadny alkohol, drogy alebo prostitútky!

© Daghan-Malenky GmbH istockphoto.com I AntonioGuillem I pmalenky